“Zafer Küpeşte”, son zamanların hızla yükselişe geçen “küpeşte” sektörünün öncü firmalarından birisi. Zafer Küpeşte Direktörü Yılmaz SÜMERAKA, inşaat sektöründe önemli yeri olan küpeşte hakkında detaylı bilgiler verdi.

“Satış ve montaj yapan tek firmayız”

Bu sektöre küpeşte sektörü içerisinde bulunan bir dostumuzun tavsiyesi üzerine eski mesleğim olan otomotiv sektöründen (ZAFER GARAJ) 28 Mart 2009’da  geçiş yaptık. Hemen akabinde “PLEKSİ” malzemesini, küpeşte aksesuarlarını ve profillerini stoklu çalışır duruma getirerek sektörde öncülük yaptık. 2012 yılında “DURU CAM KATLANIR BALKON SİSTEMLERİ”nin ana bayiliğini aldık. Zamanla yelpazemizi genişleterek Kıbrıs’ın kuzeyinde satış ve montaj yapan tek firma haline geldik. Türkiye’deki birçok ciddi firma ile anlaşma imzaladık.

“Hedef en iyisi olmak”

Hizmet verdiğimiz alanda geniş yelpazeye sahibiz. Stoklu çalışıyoruz. Kısa sürede birçok markayı firmamızda toplamayı başardık. Bunlardan bir tanesi de dünya devi “ALUMINCO”dur. Bu markanın ana bayiliğini alıp, daha kaliteli hizmet vermeyi başardık. Sektöre sağlam adımlarla girdik, sağlam adımlarla da yürümeye devam ediyoruz. Müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Bu yüzden biz “Zafer Küpeşte” olarak, müşterilerimizin güvenini sarsmamaya ve onların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Servis ve tadilat olarak da en iyi hizmeti verdiğimize inanıyoruz.

“Küpeşte son yıllarda ciddi bir yükselişe geçti”

Küpeşte, son üç yılda ciddi bir yükselişe geçti. Kullanım avantajının yüksek olması, boya gibi sıkıntısı olmaması, fiyat ve emniyetini de (sağlamlık) düşünürsek bu ürüne olan talebi öne çıkarmıştır. Biz de seçtiğimiz markalar ile kullanıcının hayatının kolaylaşmasını sağladık.

“Çalışmalarımızı profesyonel boyuta taşıdık”

Ülkemizde ne yazık ki her alanda olduğu gibi bu alanda da kaçak iş gücü var; haksız rekabet ortamlarının oluşmasına bu sebepten de kalitenin düşmesine olanak sağlamakla birlikte ekonomimizin de gerilemesinde büyük bir rol oynamaktadır. İşimizi en iyi şekilde yapmak için profesyonel ekip kurduk ve ekibimizi eğitimlerden geçirdik. Özellikle uygulama alanında ekibimizi bilinçlendirdik. Ülkemizdeki çıtayı yükseltme amacı ile çeşitli markaları bünyemizde barındırıyoruz. 2011 yılında “EXSEN METAL”i bünyemize aldık yine aynı yıl içerisinde alüminyum doğrama atölyemizi hayata geçirdik. Sektörde küpeşte alanında birçok inovasyona imza atmış durumdayız. Bu da bizi farklı kılan en önemli tarafımız olarak sektörde lider pozisyona taşımıştır.

“İnşaatta son noktayız”           

İnşa edilen yapıların sürecini incelediğimizde, küpeşte bir inşaatta son noktadır. Bu da bizler açısından dezavantajdır. Müşteriler bize geldiği zaman ekonomik olarak yorgun ve bitmiş noktada olurlar. Müşterilerinin son noktası olmamız bizleri doğal olarak etkilemektedir.

“Yapılan işlerin karşılığını alamıyoruz”

Ülkede yaşanan ekonomik krizden dolayı işlerimiz etkilenmiştir. İnşaat şirketleri dışında bireysel müşterimiz daha çoktur. Sektörde çok ciddi sorunlar vardır. Yapılan işin karşılığını alamıyoruz. Devletin denetimsizliği yüzünden birçok yapı ciddi şekilde etkilenmektedir. Denetimsizlikten dolayı sektör batma noktasına gelmiştir. Erken zamanda uzun soluklu politikalar oluşturulması gerekmektedir.

“Hedefimiz güler yüzlü hizmet, müşteri memnuniyeti”

Yapılacak olan işin fiyatı değil de sağlamlığı, malzeme seçimindeki kalite, bunlara bağlı olarak montaj ekibinin profesyonelliği ve işi yapan firmanın sağlam bir firma olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden her zaman yaptığımız işin arkasındayız.

Zafer Küpeşte olarak ilk öncelikli hedefimiz güler yüzlü hizmet ve müşterilerimizin memnuniyetidir. Bu hususta gerek kullandığımız malzemeler, gerek ustalığımız, gerekse satış sonrası hizmet olarak siz değerli müşterilerimizin her zaman hizmetindeyiz.