Dünya değişirken her şey de değişiyor. Artık yaşam kalitemizi, zamanımızı nasıl kullandığımız belirliyor. Gündelik işlere, rutinlere ayırdığımız zamanı artık bireysel mutluluğumuzu artırmak için harcamayı tercih ediyoruz.

Ailelerin günlük koşuşturma içinde birlikte geçirdiği zaman hızla azalırken, azalan zamanı iyi ve kaliteli kullanmak için de yeni fırsatlar çoğalıyor. Mutfak masasının etrafında toplanıp lezzetli sohbetleri lezzetli yemekler eşliğinde sürdürmekten keyf almayanımız var mı? Hiç sanmıyorum. Ancak o lezzetleri tek kişiden bekleyip saatlerce ocak ve tencere başında vakit geçirmesini beklemek de iç burkucu değil mi?

İşte ülkemizin en güçlü markalarından Metropol bu felsefeyle sizin için, günlük, gıda güvenliğine uygun ve besin değeri yüksek lezzetli ev yemekleri yapıyor. Hem de salatasından pilavına, etinden sebzesine kadar…

Peki bu tadına doyulmaz ev yemekleri nerde nasıl hazırlanıyor sizin için gezdik, gördük, araştırdık. İşte uzmanların dilinden bir lezzet öyküsü...

Metropol Süpermarket CEO’su Erhan ERSOY Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İşletme Bölümünden şeref belgesiyle mezun olduktan sonra yüksek lisansını İngiltere’de University of Stirling’de Msc of Retail Management üzerinde tamamladı. Şimdi de İşletme Yönetimi üzerine doktora eğitimime Kıbrıs’ta devam ediyor. Aylin Karadağlı ise Metropol’ün Gıda Mühendisi…

Aylin Karadağlı Metropol ailesine 2005 yılında katıldı. Kalite Güvence Müdürü olarak görev yapıyor.

Müşterilerimiz talepleri ve memnuniyetleri bizi onore etti
Zaman kavramının önemli olduğu günümüzde, ev yemekleri üretiminin bir gereklilik olduğunu düşünerek 2006 yılında bu işe soyunduk. Müşterilerimiz tarafından çok beğenilen bu güzel yemeklere artan talebi karşılamak için bir yatırım yapmak artık kaçınılmaz olmuştu. Bu amaçla 2012 yılında son teknoloji otomatik makinelerle donatılmış, ISO 22000 ve HACCP standartlarına göre tasarlanmış yeni Metropol Catering tesisimizi açtık. Eş zamanlı olarak marketimizdeki ev yemekleri reyonumuzu da genişlettik. Bizim için malzeme seçiminde, üretimde, teknolojide, reyonda lezzet esas.

Birinci önceliğimiz Gıda Güvenliği...
Tesiste tüm ekipmanlar gıda güvenliğine uygun tasarlanmış, içeriye giren hava özel filtrelerden geçmektedir. En önemli hammaddelerden olan doğal kaynağından aldığımız su, arıtma tesislerimizde de işlemden geçerek içme suyu kalitesinde kullanılmaktadır. Personel girişindeki özel sanitasyon bandımız sayesinde personel elini yıkamadan ve dezenfekte etmeden içeri giremiyor. Tecrübeli ve konusunda uzman ekibimize, periyodik olarak gıda güvenliği, personel hijyeni konularında sürekli eğitimler düzenliyoruz.

Kaliteli ürün için, kaliteli hammadde...
Kullandığımız hammaddelerin kalitesi, tazeliği, kriterlerimize uygun olması bizim için çok önemli. Çünkü biliyoruz ki kaliteli son ürün için, birinci sınıf hammadde kullanımı bizim için kaçınılmazdır.

Ayrıca teknolojiye verdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımlar, standartların çok üzerinde üretim yapmamızı sağlıyor. Otomatik köfte makinesi, patates soyma makinesi, sebze yıkama makinesi, sebze doğrama makineleri ve akıllı fırınlarımız sayesinde seri üretim yapıyor, üretim risklerini minimuma düşürüyoruz. Lezzet standardını da böylece yakalıyoruz.

Tüm yapılan bu çalışmaların tek amacı müşterilerimizin memnuniyeti. Müşterilerden aldığımız güzel geri dönüşler bizim çalışma azmimizi de kamçılıyor.

Sizin için artık dengeli, sağlıklı ve enfes bir sofra kurmak sadece sevdiklerinizin canının ne çektiğini tahmin etmek kadar kolay. Siz sevdiklerinize zaman ayırın...