18:55 KIBRIS

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) siyasi merciler aracılığıyla 199 kişinin kamuya geçici işçi olarak istihdam edilmesi için Başbakanlık tarafından çalışma başlatıldığını, Maliye Bakanlığı’ndan da yetki alındığını iddia etti.

17:12 KIBRIS

Değirmenlik Akıncılar Belediye Başkanı Ali Karavezirler, su kuyularının elektrik kesintileri sebebi ile devre dışı kalması ve su sıkıntısı yaşanması sebebiyle yaptıkları çalışmalar kapsamında 330 KVA'lık ikinci jeneratörün hizmete girdiğini açıkladı.

16:51 KIBRIS

Alsancak’ta haziranda, Dipkarpaz’da ise temmuz ayı içerisinde meydana gelen hırsızlık olaylarına ilişkin yürütülen ileri soruşturmada zanlı olarak tespit edilen 3 kişi tutuklandı.

16:43 KIBRIS

Girne-Değirmenlik ana yolunda beton mikseri devrildi, 1 kişi yaralandı.

14:23 KIBRIS

Esnaf Zanaatkalar ve Üreticileri Pazarlama Kooperatifi (EZ KOOP) ile Süt ve Sıvı Yağ Ürünleri Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Ltd. (KOOP SÜT) arasında her iki kooperatifin ürünlerinin pazarlanmasında işbirliği yapılmasına yönelik protokol imzalandı.

13:52 KIBRIS

Gazimağusa-Lefkoşa ana yolu ile Girne’de meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri çocuk üç kişi yaralandı.

13:51 KIBRIS
12:59 KIBRIS

Lefkoşa'da Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu),  Bedrettin Demirel Caddesi ve iki yolu birleştiren Gültekin Şengör Sokak’ta, 22 Temmuz’da kanalizasyon çalışması başlatılacak.

11:12 KIBRIS

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında başkent Lefkoşa'da yapılacak Savunma Sanayii Sergisi'nde Türk savunma sanayisinin yerli ve milli ürünleri yer alacak.

10:30 KIBRIS

Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar, bu yıl 50. yılı kutlanan Barış Harekatı’yla yalnız Türklere değil, Rumlar ve Yunanistan’a da barış geldiğini söyledi.