ALPET Kıbrıs sektöründe pazar lideri olarak, bugün ülkenin akaryakıt ihtiyacını önemli oranda karşılayan firmaların arasında yer alıyor. Her geçen gün büyüyen Alpet'i Genel Müdür Tahsin Üzülmez'den dinledik.

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

1970 Ankara doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Mersin’de tamamladım. Hacettepe üniversitesi istatistik bölümü ve Mersin üniversitesi işletme bölümünde yüksek öğrenim gördüm. İş hayatına; 2000 yılında Opet Petrolcülük A.Ş.’de Mersin saha müdürü olarak başladım. 2002 yılında Altınbaş Petrol ve Tic. A.Ş’de Mersin saha Müdürü, 2006 yılında Mersin bölge müdürü olarak çalıştım. Yaklaşık iki yıldır Altınbaş Holding grup şirketlerinden Kıbrıs ALPET şirketinde genel müdür olarak görev yapmaktayım. Evliyim 9 yaşında Cansın adında bir kızım var.

Hizmet vermekte olduğunuz alanlar nelerdir?

Transit satışlarda Girne ve Mağusa limanlarında faaliyette bulunan mevcut gemilere yakıt ikmali yapmaktayız. Transit gemi satışlarının % 80’ni şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. Şirketimiz havacılıkta büyük yatırımlar yaparak 2000 yılında IATA kuralları çerçevesinde Ercan havalimanındaki tesisi kurmuştur. Şuan Kıbrıs Ercan çıkışlı başta THY Anonim ortaklığı, Pegasus Havayolları, Atlasjet, Onur Air ve charter seferi yapan Corendon Havayolları ile Borajet uçaklarının jet-A1 yakıt ikmali şirketimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Alpet ne zaman kuruldu ve Kıbrıs’ta ne zaman faaliyet göstermeye başladı?

Alpet ilk olarak 1997 yılında KKTC’de faaliyete başladı ve sonrasında Türkiye ve Arnavutlukta dev yatırımlarla faaliyetlerine devam etti. Şuan KKTC’de başladığı faaliyetlerini 42.000 m2 alan üzerine kurulu 30.000 m3 lük depolama kapasitesine sahip modern tesislerinde devam etmektedir. ALPET, Kurumsallık ve markalaşmanın gerektirdiği değişim ve büyümeye paralel olarak bayilerimizin “ Kurumsal Kimlik “ uygulamalarını sürdürmektedir. Tüm istasyonlarımızı ALPET’ in kurumsal imajına uyumlu hale getirmek hedefimizdir.


Şu anda mevcut kaç ofisiniz hizmet vermektedir?

Kıbrıs’ta ticari faaliyet içinde bulunduğumuz 48 adet kurumsal kimlikli bayimiz ve 34 adet müşterimiz bulunmaktadır. Şirketimiz; Kıbrıs akaryakıt sektörünün % 42’sine sahiptir.

Yeni yatırımlarınız ve projelerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?


Politikamız; Adanın en büyük dağıtım şirketi olmayı hedefleyen tüketicilerin değişen enerji ihtiyaçlarına uygun çözümler üreten, sosyal paydaşlarına önem veren çevreye ve topluma duyarlı bir şirket olmaktır. İstasyon sayımızı ve Pazar payımızı arttırmak üzere 2011’de de yatırımlarımız devam edecektir.

Alpet’i neden tercih etmeliyiz?

Çünkü, yakıtına güvenen ve standartlarını her zaman yüksek düzeyde tutma bilinci içerisinde olan ALPET, düzenli Kalite Kontrol denetimleri yapılan istasyonlarımızda, Türkiye ALPET’in desteği ile düzenlenen Sağlık – Emniyet – Çevre (SEÇ) eğitim programı vasıtasıyla; hizmet, ürün bilgisi ve güvenli tanker dolumu hakkında eğitim verilmekte ve bu programa katılan çalışanlara sertifika takdim edilmektedir.

Okuyucularımıza vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Akademi ALPET vasıtası ile personel davranışları konusunda bilgilendirilen istasyon çalışanlarımız, müşterilerine güler yüzlü hizmet vermeyi amaç edinmiş, gerek kılık kıyafet gerekse de kişisel bakımları ile örnek teşkil etmektedir. Bizi destekleyen tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz ve her şeyin kendileri için olduğunu hatırlatmak istiyoruz.