İster aç gelir zevkle karnınızı doyurursunuz, ister arkadaşlarınızla keyif kahvenizi yudumlarsınız…


LONDRA’DAN KKTC’YE MAMBOCINO TADI


Tadı damağınızda kalacak mekan Mambocino Cafe-Restaurant İşletmecisi Zehra Ersözlü’den Mambocino’nun hikayesi…


“Yatırım yapmak çok büyük risk, beklemek de bir çözüm değil”

Kendimi hiçbir zaman bir iş kadını olarak görmedim. Eşim işadamı, gerilerde durarak özellikle İngilizcemi kullanarak ona hep yardımcı olmaya çalıştım. Ancak hiçbir zaman ben çalışırım demedim. Eşim kendi fabrikalarını kurarken ben geriden ona destek oldum ve esas büyük görevi üslenerek bir insanın sahip olabileceği en güzel ve en değerli hazine olan iki oğlumuzu en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştım.

Bilinen bir gerçek ki ülkemizde çok büyük sorunlar yaşanıyor. Yatırım yapmak çok büyük risk, ancak eli kolu bağlı oturup beklemek de bir çözüm değil. Esas işimiz inşaat sektörü. Farklı bir sektöre girmek istedik. İki oğlumuz var, ikisi de üniversite öğrencisi. Zaman çok çabuk geçiyor, onların geleceklerine destek olmak, iyi bir zemin hazırlamak anne baba olarak en büyük görevimiz. Çocukların da fikirlerini, önerilerini alarak yola çıktık, uzun bir yolculuk oldu ama iyi bir limana ulaştığımıza inanıyorum.

“İtalyan şef eşliğinde İtalyan mutfağı. Canınız ne isterse…”

Cafe-Restaurant, sektörüne karar verdiğimizde tabii ki en iyisi olmalı dedik. Önce internet üzerinden araştırmalar, gıda fuarları ziyaretler derken İstanbul’daki bir fuarda Mambocino ailesi ile tanıştık. Mambocino merkezi Londra’da olan İtalyan kökenli bir firma. Diğer teklifleri bir kenara iterek Mambocino ile görüşmelere başladık. Bize karşı çok anlayışlı davrandılar, kendi konseptlerine, tabii karşılıklı görüşülerek, bizim özel isteklerimiz sonucu birçok yenilik katılmasına izin verdiler. Kuzey Kıbrıs halkı olarak, güzel, huzurlu, ev ortamında bir mekana sahip olduk. Sıcak-soğuk içecekler, kahve, dondurma, tatlı-pasta, özel ekmekler, peksemetler, kahvaltılık ürünler, tatlı-tuzlu kurabiyeler, soğuk sandviçler, baklava çeşitleri, pizzalar, makarnalar ve birçok özel lezzetin olduğu İtalyan şef eşliğinde İtalyan mutfağı. Canınız ne isterse… İster aç gelir zevkle karnınızı doyurursunuz ister arkadaşlarınızla keyif kahvenizi yudumlarsınız. Evet, çok çalıştık, çok yorulduk ama misafirlerimizin güler yüzü ve memnuniyeti bizi çok mutlu ediyor.


“Kadınlarımız asla erkeklerden geride değil”
Kıbrıs Türk kadınının çok çalışkan ve üretici olduğuna hep inandım ve inanıyorum. Gerek gıda sektöründe gerekse başka sektörlerde kadınlarımız asla erkeklerden geride değil. Her alanda çok başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz.

Bol kahveli, sağlıklı, tatlı günler dilerim.