banner118

ERTUĞRULOĞLU, EROĞLU'NA SAHİP ÇIKTI:

"ÖZDİL NAMİ HADDİNİ BİLSİN"

20 Şubat 2014 Perşembe 12:26
956 Okunma
ERTUĞRULOĞLU, EROĞLU'NA SAHİP ÇIKTI:
UBP Lefkoşa milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanı Özdil Nami'yi ağır bir uslupla eleştirdi.
“Nami önce haddini bilmesi gereken bir çocuk. Kendini pahalıya satmaya çalışan ama başka yerlere ‘başka türlü’ yaklaşımlar içinde olan bir hareket tarzı içerisinde”

“Rum tarafından mesaj göndertiyorsun. Müzakereciyi benimsemiyorsun. Sen kimsin ya? Beni de halk seçti. Ben de sana güvenmiyorum! Çünkü senin ne işler‘karıştırdığını’ iyi biliyoruz. Sen KKTC için mi çalışıyorsun? Hedefin ne?”

“Umarım aklını başına toplar da dedesi gibi ülkeden kaçıp, isim değiştirip yabancıülkelerde yaşama mecburiyeti hissetmez. Kimseyi hiçbir zaman vatan haini ilan etmedim ama misyonunun farklı olduğunu bildiğimiz insanların ne tür ilişkiler içerisinde olduğunu biliyoruz”

“Denktaşdöneminde de Cumhurbaşkanlığında çalışıyordu. Niye durduruldu? Nami’nin veya herhangi birinin KKTC’nin çıkarlarına, geleceğine, güvenliğine en ufak zarar verme olasılığıkarşısında mutlaka tavır alınacaktır”


UBP Lefkoşa Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu, konuk olduğu Ada TV’de yayınlan Öğlen Ajansı programında Mert Özdeş’in Kıbrıs Sorununda gelinen yeni süreçle ilgili sorularını yanıtladı.

Aynı zamanda Eski Dışişleri Bakanlarından olan Ertuğruloğlu, Dışişleri BakanıÖzdil Nami’ye ‘Sen kimsin’ diyerek âdeta ateşpüskürdü...Milli bir dava olan Kıbrıs Meselesinde CumhurbaşkanıEroğlu ile aynı görüşleri paylaştıklarını vurgulayan Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanı Özdil Nami’yi, Cumhurbaşkanıve Cumhurbaşkanlığı makamına saygısız” olmakla suçladı.

“Bu tutumdan vazgeçin”

Ertuğruloğlu, Güney Kıbrıs’ın Kıbrıs Türk halkının haklarını garanti altına alacak gerçek bir anlaşmaya yanaşmadığını, yanaşmayacağına işaret eden Ertuğruloğluşöyle konuştu; “Sanki Rum bizi tatmin edecek bir anlaşmaya hazırmış gibi davranıp, ‘biran önce çözüm diyerek, herşeyden feragat edelim gidip sözde bir çözüme evet diyelim’düşüncesiyle hareket eden arkadaşlarımızı güneydekiler izlediği zaman Kıbrıs Türk halkının haklarını garanti altına alacak bir anlaşmaya evet deme hissine kapılır mı? Bu sözde çözümcülerin egemen olacağı ve Kıbrıs Türk halkınıRumların bütün taleplerine evet deme noktasına getirmelerini bekler güneydekiler... Gerçekten çözüm istiyorsanız bu tutumdan vazgeçmeniz gerek”

“Haddini bilmesi gereken bir çocuk”
Ertuğruloğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Nami önce haddini bilmesi gereken bir çocuk. Kendini Kıbrıs Türküne fazla pahalıya satmaya çalışan ama başka yerlere başka türlü yaklaşımlar içinde olan bizleri son derece rahatsız eden bir hareket tarzını içerisinde”

“Kendisi zamanında niçin çağırmadı?”

Özdil Nami’nin niçinısrarla müzakere masasında yer almak istediğini soran Ertuğruloğlu şöyle dedi; “Bir kere niye ısrarla masada olmak istiyor. Benim bildiğim kadarıyla bu müzakereler sürecinde sadece ben Sayın Denktaş’la müzakere sürecinde bulundum. Dışişleri bakanı niye masada olmasın? gibi argümanlar gündeme getiriliyor. Sayın Talat zamanında hiçbir Dışişleri Bakanı müzakere masasına alınmadı. O zamanlar Sayın Nami, Sayın Talat’ın müzakere heyetindeydi. Niye çıkıp da Dışişleri Bakanımüzakere masasına gelmiyor diye görüş ortaya koymadı?”

“Buısrar niye..? Taviz için mi!”
“Israrla neden kendini Rum tarafından da Kuzeye mesaj gönderterek, bizzat Anastasiadis’ten mesaj gönderterek ‘Nami’yi masada görmekten mutluluk duyacağız’diye mesaj gönderten Nami’nin kendisi. Niye ısrarla bu masada olmak istiyor? Ben bunu soruyorum. Senin niyetin ne Cumhurbaşkanına güvenmiyor musun? Sence vermesi gereken kadar tavizi vermeyeceğinden korktuğun için mi sen masada olacaksın? Sence verilmesi gereken, bizce asla verilmemesi gereken tavizleri verdirebilmek için mi masada olmak istiyorsun? Sen değil miydin Özdil Nami,‘Cumhurbaşkanı ile çok iyi çalışıyoruz’ diye övgüler yağdıran, sen değil miydin Kutlay Erk, sen değil miydin Özkan Yorgancıoğlu ‘Cumhurbaşkanı ile çok iyi çalışıyoruz’diyen? Şimdi ne oldu da ısrarla masada olacaksınız?
“Ne işler karıştırdığını biliyoruz”
“Sen hem Cumhurbaşkanına hakaret ediyorsun, iki müzakereci Kudret Özersay’a da hakaret ediyorsun. Diyorsun ki müzakereciyi benimsemiyorum. Sen kimsin ya? Beni halk seçti. Beni de halk seçti. Ben de sana güvenmiyorum. Senin masada olman benim için rahatsızlık. Çünkü senin ne işler karıştırdığını biliyoruz. Sen KKTC için mi çalışıyorsun? KKTC için mi dışişleri bakanı olarak görev yapıyorsun? Senin hedefin ne? Biz bu olayı daha fazla gündeme getirmek istemiyoruz. Olay daha da çirkinleşir.”
“Dedesi gibi olmasın”
“Umarım biran önce aklını başına toplar da dedesi gibi ülkeden kaçıp başka yerlere gidip isim değiştirip yabancı ülkelerde yaşama mecburiyeti hissetmez. Herkes aklınıbaşına toplasın, misyonunu iyi belirlesin. Biz halkın seçtikleri isek bizim bir misyonumuz vardır. Kıbrıs Türk Halkının ve Devletinin çıkarlarını korumak. Başkalarının çıkarlarınıkollamak değil. Kimseyi hayatım boyunca vatan haini ilan etmedim ama misyonunun farklı olduğunu bildiğimiz insanların ne tür ilişkiler içerisinde olduğunu biliyoruz.”

“Denktaşdöneminde neden durduruldu”
“Merhum Denktaş döneminde de Cumhurbaşkanlığında çalışıyordu. Niye durduruldu? Herkes aklını başına toplasın. Özdil Nami’nin ve ya herhangi birinin KKTC’nin çıkarlarına, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarına, geleceğine, güvenliğine en ufak zararı verme olasılığıkarşısında mutlaka bir tavır alınacaktır…”(STAR KIBRIS) 
Son Güncelleme: 20.02.2014 12:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
halil 2014-02-20 13:18:33

sana nasıl inanalım be tahsin? eskiden eroğlunu hanedan” diye kötülerdin,eleştirirdin sonra kanka oldunuz.şimdi de namiyi eleştiriyorsun.ne malum doğruyu söylediğin?acaba kusur onlarda değil de sende mi?

Avatar
Sadece Naminin dedesi mi hain??? 2014-02-20 13:26:15

naminin polis gumandanı dedesi gözaltındayken kaçıp da avustralyaya gittiyse, mücahitken firar edip avustralya, ingiltereye giden 10 binlerce insanımız da haindir. nami havalı adam, dışışileri bakanı olarak tabii ki müzakere heyetinde yer almayacak, yeni şeyler icat etmesinler, şahsen sevmem de ama insanlara yaftalar yapıştırmak bu kadar kolaysa, resmen hain ilan edilen niyazi gumandanı, güzelyurta getirip 1000 dönüm arazi verdiren ve 74ten sonra oğlunu adeta partinin omorfo valisi yapan ubp değil mi tahsin bey (rumlar adamı o kadar severmiş ki evinin eşyalarını bile güneyden hassasiyetle kamyona yükleyip göndermişler).siz tutarlı ve ciddi insansınız ama zorlu törevari çıkışlar size yakışmıyor. devletin kurumlarının başına ubp ile ilgisi olmayan, geçmişte vatan haini diye damgalanan insanları atayan özgürgünü destekleyen, bu atamalara ses çıkarmayan siz değil misiniz tahsin bey.

Avatar
Sadece Naminin dedesi mi hain??? 2 2014-02-20 13:27:21

Devletin kurumlarının başına ubp ile ilgisi olmayan, geçmişte vatan haini diye damgalanan insanları atayan özgürgünü destekleyen, bu atamalara ses çıkarmayan siz değil misiniz tahsin bey. Ubpnin cumhurbaşkanı adayının karşısına aynı partiden olmanıza rağmen aday çıkmak hıyanet değil de nedir tahsin bey. Yapmayın böyle açıklamalar yahu!!!

Avatar
yargısız infaza bayılırsınız 2014-02-21 09:22:35

naminin dedesi onurlu bir insandı ve milliyetçiydi. olaylar başladığında kendi arabasının bagajına polise ait silahları doldurup mücahitlere teslim etti hayatını tehlikeye atarak. ama dönemin tmt ileri gelenlerinden bir kaçıyla ters düşünce adamı gözaltına aldılar belki de alpay gibi vuracaklardı o da kaçtı. alpay hain miydi tahsin bey hade söyle. tremeşeliye sahip çıktınız mı tahsin bey onu da söyle bakalım. önce bir araştır sonra çamur at. arkadaş zorlu töreye benzetmiş seni, zorlu töre faşo faşo gonuşur ama insanlara çamur atmaz en azından. ayrıca o dönemde kaçan insanlar arasında sırf kişisel sebeplerden köy komutanıyla, sancaktarla ters düşüp da gaçan çok milliyetçi insanımız oldu.