Ersin Tatar haksız mı?

Diyor ki;

Sabah gazeteyi açtım baktım hükümet ekonomik tedbirleri açıklamış…

Meclis’e niye geldiğini sorguluyor haklı olarak!

Bu arada Başbakan’ın meclis konuşmasından bir alıntı;

“Bizim görmediğimiz bir şey varsa muhalefetin de fikirlerini duymak isteriz…”

Ah be Tufan hocam!

Dün hep birlikte izledik, muhalefet sizi nasıl topa tuttu öyle…

Tamam iktidar sizsiniz de yaşanan böyle hayati bir dönemde ha keşke öncelik olarak tedbirleri basına sızdırıp göze girmeye çalışacağınıza bunları muhalefetle hatta sivil toplum örgütleriyle paylaşsanız, oturup tartışsanız, onların fikirlerini açıklamadan alsaydınız daha şık olmaz mıydı?

Tamamen acemilik işte…

Ya da panik hali!

Veya buna kamuoyu baskısı da diyebilirsiniz…

Oysa meclis dün olağanüstü toplanmıştı…

Bu kapalı yapılsa bu kadar tepki toplamazdı!

Zira muhalefet canlı yayını görünce haliyle yapıcı eleştiriden daha ziyade gövde gösterisi yapmayı yeğledi…

Sapla saman karıştı yine!

İktidar muhalefeti dışlayınca, doğal olarak muhalefet iktidara yüklendi…

Biraz da siyasi şov yaparak!

Oysa böyle mi olmalıydı?

Ülkede hem bir seferberlik istiyorsunuz, hem bunu ancak birlik ve beraberlikle aşılabileceğini iddia ediyorsunuz sonra da haberi gazetelere uçurduktan sonra muhalefetle dalga geçer gibi fikir istiyorsunuz…

Sonuçta dün meclis oturumunda sadece havanda su dövülmüştür…

Bizim siyasiler ki buna hepsi dahildir, sorunlara çözüm üretmekten daha ziyade siyasi bir horoz kavgasından öteye gidememiştir!

Her zaman ki gibi sen-ben kavgası yani…

Siyasette bir adım önde olma gaylesi!

Aslında dün hep birlikte şuna da şahit olduk…

Bizimkiler belli ki yaşanan sıkıntıyı hala ciddiyetle ele almıyorlar!

Çünkü birçoğunun tuzu kuru da ondan…

Vekilliği meslek haline getirenleri bir yana koyuyoruz, diğer birçoğunun zaten işi gücü var, geliri ballı kaymak, vekillik geliri de ekstradan!

Canları yanmayınca canı yananların acısını nasıl hissetsinler ki?

Bakın sayfada dün bir gazetede yayınlanan ilanı paylaştım…

Hazır beton üreticileri diyor ki;

Bundan böyle 1 Eylül’den itibaren hazır beton satışları Sterlin üzerinden olacak…

Çünkü tüm girdiler döviz üzerinden!

Zararına beton dökecek halleri yok ya…

İşte bizim asıl sorunumuz aslında budur!

Bu memlekette her şey dövize endeksli olduğu müddetçe hiçbir sorunu çözmenin imkan ve ihtimali de yoktur…

Dün meclistekiler bu konuları konuşup tartışacağına hala birbirinden üstün görünme kavgasına tutuşmuşsa bu memleketin sorunları nasıl çözüme ulaşsın ki!

Kısır çekişmelerle debelendikçe, her konuya siyasi gözlükle bakıldıkça, her açıklamadan da bir siyasi rant elde etmeye çalıştıkça yapacağınız tek şey ancak sosyal patlamaların önünü açmak olacaktır…

Dün de vurguladığımız gibi şu anda tek seçeneğimiz bu ülkede öncelikle bir ateşkes ilan etmektir!

Siyasi geleceği bin yana bırakıp sıkıntılar içinde kıvranan vatandaşın, esnafın, çiftçi ve hayvancının, dar gelirlinin geleceğini kurtarmak için…

En azından bundan böyle özellikle de hükümetten daha paylaşımcı icraatlar bekliyoruz!

“Bisiklet güzel fikir de…”

“İşe bisikletle gitme düşüncesi güzel de uygulama nasıl olur bilemiyorum. Olmayan bisiklet yollarını kullanmak mümkün olur mu?

 Araçlar için bile yeterli güvenliğin bulunmadığı sağa ya da sola virajı doksan derecelik açı ile dönerek aldığımız karayollarımızda bisiklet kullanmak herhalde cesaret ister. Tek bisiklet yolu çalışması Gönyeli Belediyesi’nin ki o da evlere şenlik. Bisiklet yolu mu durak mı yoksa park yeri mi. O kadar iç içe geçmiş ki tam bir trafik canavarı oluşturmaya aday Herhangi bir ön çalışma yapılmış başka uygulamalar nasıl araştırılmış mı bilmiyorum ama sanki biz yaptık oldu gibi gidiyor. Virajın doksan derecelik açı ile yapıldığı anlayışta böylesi bir bisiklet yolu yaklaşımını da yadırgamamak gerekiyor herhalde…”

(Erkan EMEKÇİ)

Sadece Merak İşte?

Kim bu hayvanat?

Çanakkale kampındaki sözde eğitmen bizim çocuklara hayvan diye hitap ediyor…

Çocukları da, ana babalarını, bizi eğitimcileri de aşağılıyor!

Yazıklar olsun diye haykırıyor tam da bir hayvan gibi…

Kayıt edilen sesi dinleyince resmen dehşete düştüm!

Böyle bir cesaret nereden alınabilir ki?

Bakanlık soruşturma başlatmış…

Umarız da güme gitmez!

Kıbrıs Türkü hiç bu kadar hakarete maruz kalmamıştı zira…

Çocuklar niye obez?

Araştırmalar böyle diyor…

Çocuklarımız hızla şişmanlıyormuş!

Daha da kötüsü obez oluyormuş…

Doğrudur,zaten çevreye şöyle alıcı bir göz ile bakarsanız bunu rahatlıkla görebilirsiniz!

Dengesiz beslenen her çocuk bir obez potansiyeli oluşturmaktadır…

Bunun da suçlu kesinlikle ailedir!

Cep harçlığı verip okula göndermeler…

Ne yazıktır ki artık bir çok evde yemek de pişmiyor!

Acısız reçete olur mu?

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün haklıydı…

Yaşanan ekonomik krizde gerekirse acı reçete de olmalıydı!

Ama öyle herkesi sallayan bir acı değil bu…

Dar gelirliyi, gariban asgari ücretliyi koruyup kollayan bir acı reçete şarttı!

Belli ki hükümet işin biraz da popülizm yanına kaçtı ve reçeteyi acısız yazınca pek de umut vermedi…

İnsan sağlığı bu kadar mı ucuz?

Ali Özyanık adlı vatandaş aradı şikayetini dile getirdi…

Bundan bir süre önce YDÜ Hastanesi’nde boyun fıtığı ameliyatı olmuş!

Ama platinler yanlış yerlere konunca hastalığı geçmemiş aksine ağrıları daha da artmış?

Şimdi Türkiye’de yeni bir ameliyat olacak…

Haliyle soruyor;

İnsan sağlığı bu kadar mı ucuz, diye!

MESAJ KUTUSU

Sayın Mehmet Ali TALAT, devlet size böyle bir hak vermiş olsa da deriz ki böyle sıkıntılı bir dönemde şu size alınan 200 Bin TL tutarındaki makam aracından feragat ediniz ve bunu geri iade ediniz. Hem sizin o tarihi pikaba ne oldu ki? Toplumun sesini dinlemekte yarar görüyoruz!

Sayın Filiz BESİM, bazı eczanelerde yasal olmayan yollardan morfin içeren şuruplar satıldığını biliyor muydunuz? Hayati bir mesele için konuşla ilgili ekip oluşturarak denetimlere başlamanız öneriliyor!

Sayın Cemal ÖZYİĞİT, Çanakkale gezisinde gerçekleşen eğitmen krizinden hemen sonra soruşturma başlatmanız yerindeydi de bunu takip edebilecek misiniz işte asıl mesele de orada yatıyor. Umarız işin peşini bırakmazsınız!

Sayın Erkut ŞAHALİ, fırıncılar çok acil bir zamanda Türkiye’den un ithal edilmesini bekliyorlar. Zira bu olmazsa mutfakların olmazsa olmazı ekmek fiyatlarının uçacağı ve olanın da garibana olacağı ifade ediliyor…

Sayın Teberrüken ULUÇAY, dün meclis olağanüstü toplandı ama bir çok vekile bakılırsa işin ciddiyetinde değildi. Artık şu salona telefon yasağını bir kez daha getirmeye ne dersiniz? Yüce meclis bu kadar ayaklar altına alınmalıdır değil mi ama?

Sayın Metin BİLMEM, hastalığı hayati olan bir hastaya hem özel bir oda hem de gerekli araç gereci sağladığını memnuniyetle öğrendik. Geçmişteki tecrübeleriniz sayesinde zorlu görevi muhakkak ki başarı ile ifa edeceksiniz, kuşkumuz yoktur!

Sayın Serdar DENKTAŞ, bisiklet polemiği ile bir kez daha gündem yaratmayı başardınız tebrik ederiz. Ancak bir sıkıntımız var o da bisikletleri hangi yollarda kullanacağımızdır. Bu arada sizin için de doğal bir diyet olacak değil mi?

Sayın Tufan ERHÜRMAN, alınan ekonomik önlemleri ha keşke basından önce muhalefet ve sivil toplum örgütleriyle paylaşıp son şeklini verdikten sonra açıklasaydınız belki de bu kadar çok tepki toplamayacaktınız, neyse artık olan oldu, bir dahaki sefere…

Sayın Meriç ERÜLKÜ, fabrikaya gelen 30 Bin TL’lik elektrik faturasından sonra kısa süreli bir depresyona girip şok yaşadığınız konuşuluyor. Yüzde 20’lik yeni bir zam yoldaymış bakalım o zaman ne yapacaksınız?

Sayın Kemal Deniz DANA, pek muhterem ağabeyinizin zamansız vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhuma Tanrı’dan rahmetsize ve tüm aileye sabırlar dileriz. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler nasip etsin…

Sayın Mehmet HARMANCI, sizin bisiklet uygulaması Serdar beyin açıklamasından sonra şimdi daha bir önem kazanmaya başladı. Bir de daha fazla gecikmeden bisiklet yolları projesine başlayabilirseniz mükemmel olacak…

Sayın Erhan ARIKLI, yurt dışı temsilcilikleri konusunda çok doğru bir tespitte bulundunuz zira bu arkadaşlar hem döviz üzerinden ödeniyor hem de bir çoğu ofise ayda sadece birkaç kez gidiyorlar. Şam’da kayısı meselesi yani!

Sayın Dengiz KÜRŞAT ülke genelinde sayısı bile belli olmayan inşaat halindeki konutların pazarlanması için Türkiye’deki refikleriniz ile yakında dirsek temasına geçiyormuşsunuz. Umarız müjdeli haberlerle dönersiniz…

Sayın Resmiye CANALTAY, bazı bankaların tefecilik yaptığına dair açıklamalarınız kamuoyunda memnuniyetle karşılandı ama bazı bankalar da zan altında kaldıkları için tepkilerini ortaya koymaya başladılar bilesiniz!

Sayın Ufuk Akan ÜÇAY, memleket yangın yerine döndü sizden hala herhangi bir tepki yok. hayırdır yoksa uzun bir dünya turuna mı çıktınız da bu kadar sessiz kaldınız. Dostlarınız özlendiğinizi belirten mesajlar gönderiyor…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40