NAMSOY: “UZLAŞMA VE DİYALOG ZEMİNİNDE SİYASET YAPACAĞIZ"

UBP GENEL SEKRETERİ NAMSOY: “UZLAŞMA VE DİYALOG ZEMİNİNDE SİYASET YAPMAYA AZAMİ GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

NAMSOY: “UZLAŞMA VE DİYALOG ZEMİNİNDE SİYASET YAPACAĞIZ"

UBP GENEL SEKRETERİ NAMSOY: “UZLAŞMA VE DİYALOG ZEMİNİNDE SİYASET YAPMAYA AZAMİ GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

14 Ocak 2013 Pazartesi 18:58
NAMSOY: “UZLAŞMA VE DİYALOG ZEMİNİNDE SİYASET YAPACAĞIZ
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Fuat Namsoy, uzlaşma ve diyalog zemininde siyaset yapmaya azami gayret göstereceklerini belirterek,  “Halkımızın bize olan güvenini, yarınlara ilişkin umudunu yok etmeye yönelik, kendi partililerimizi bile karamsarlığa, umutsuzluğa sürükleyen eylem ve söylemlerden kaçınacağız” dedi.

Namsoy, parti ve ülke için görüşlerini özgürce haykırmaya, tartışmaya, doğrularını anlatmaya, ortak akıl yaratmada kafa yormaya ısrarla devam edeceklerini ancak istismarcılara fırsat tanımayacaklarını belirtti.

Genel Sekreter Namsoy yazılı açıklamasında, yargıdaki kurultay sürecini sabır ve saygıyla beklemek ve sürecin sonunda partinin, genelde ise ülke ve halkın kazançlı çıkmasını istemenin herkesin temennisi olması gerektiğini belirterek, şöyle dedi:

“Kurultayımızın mahkemelere taşınması, partimizin yetkili organları yerine yargı kararlarını bekler olması, UBP’nin birlik ve bütünlüğünü yaralayıcı cepheleşme oluşması elbette partili olarak bizleri mutlu etmemektedir. Ancak halen devam eden bu süreci sabır ve saygıyla beklemek, sürecin sonunda partimizin, genelde ülkemiz ve halkımızın kazançlı çıkmasını istemek hepimizin temennisi olmalıdır.”

Ülkenin, halkın beklentilerine yanıt verecek, çözümlere yoğunlaşmanın sorumluluk sahibi herkesin görevi olması gerektiğine işaret eden Namsoy, UBP’nin birlik ve bütünlüğünü korumanın ülkeye, halka karşı duydukların sorumluluğun gereği olduğunu; bu bağlamda çabalarının devam edeceğini vurguladı.

“MUHALEFET PARTİLERİ VE BAZI MEDYA ORGANLARININ İSTİSMAR GAYRETLERİ…”

Namsoy  şunları kaydetti:

“Halkımıza umut veremeyen, ülkemiz siyasetine hiçbir olumlu katkı sağlayamayan, muhalefet partileriyle bazı medya organlarının partimizde yaşananları istismar gayretlerini hayretle izlemekteyiz.

UBP’nin birlik ve bütünlüğünü korumak ülkemize, halkımıza karşı duyduğumuz sorumluluğun gereğidir. Bu bağlamda çabalarımız her zaman olduğu gibi devam edecektir.

Bu toprakları yaşam mekanı kabul eden halkımızın, birliğinin dağılması, KKTC’nin teminatı UBP’nin parçalanması, ülkemizin siyasi kaosa sürüklenmesi, bugünlere ulaşmamızı sağlayan  mücadeleyi ve KKTC sevdalısı herkesi derinden yaralar.”

“YARATILMAYA ÇALIŞILAN İSTKRARSIZLIK UBP’Lİ AKLIN ÜRÜNÜ OLAMAZ”

Namsoy, ülkede yaratılmaya çalışılan istikrarsızlığın, UBP’li hiçbir aklın ürünü olamayacağını ifade ettiği açıklamasında şunları kaydetti:

“2013 yılının Güney Kıbrıs’ın yeni seçilecek lideriyle, bir süreden beri kesintiye uğrayan, yeni görüşme sürecine sahne olacağının bilinmesine, KKTC adına görüşme sürecini yürüten Sayın  Cumhurbaşkanının bu dönemeçte çok daha güçlü Meclis desteğine gereksinim duyacağının bilinmesine rağmen, ülkemizde yaratılmaya çalışılan istikrarsızlık, UBP’li hiçbir aklın ürünü olamaz.

Partimiz ve ülkemiz için görüşlerimizi özgürce haykırmaya, tartışmaya, doğrularımızı anlatmaya, ortak akıl yaratmada kafa yormaya ısrarla devam edeceğiz. Ancak bütün bunları, geçmişte olduğu gibi, evimizde, yetkili organlarımızda yapacak, istismarcılara fırsat tanımayacağız.”

Namsoy, halkı ve partililerini karamsarlığa, umutsuzluğa sürükleyen eylem ve söylemlerden kaçınacaklarını da vurguladığı açıklamasını şöyle tamamladı:

“UMUTSUZLUĞA SÜRÜKLEYEN EYLEM VE SÖYLEMLERDEN KAÇINACAĞIZ”

“Halkımızın bize olan güvenini, yarınlara ilişkin umudunu yok etmeye yönelik, kendi partililerimizi bile karamsarlığa, umutsuzluğa sürükleyen eylem ve söylemlerden kaçınacağız.

Bu yaratılmak istenilen kaotik durumla, ülkemizi, halkımızı ya da partimizi sağlıklı bir ortama taşıyamayacağımız gerçeğinden hareketle, UBP olarak uzlaşma ve diyalog zemininde, sevgi ve kardeşlik ikliminden beslenen bir anlayışla, siyaset yapmaya azami gayret göstereceğimizden, kimsenin şüphesi olmasın.

İnanıyorum ki, içinde bulunduğumuz süreçte Kıbrıs Türk halkının yüce menfaatleri bunu gerektirmektedir. Bu gelecek nesle karşı  önemli ve hayati bir sorumluluğumuzdur.”

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK)

Son Güncelleme: 14.01.2013 19:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.