banner116

Siyasetin her şeyin önünde olduğu bir ülkeden hayır gelir mi?

Bize göre gelmez!

Çünkü bizim ülkede siyasetçi ön plandaysa adalet yoktur…

Hak-hukuk hiç aramayın!

Siyasetçinin önceliği kendi koltuğunu sağlama almaktır…

Bunun için de adaletsiz olan her şeyi gözü kapalı yapar!

Onun için kendine oy verecekler önemlidir sadece…

Kendinden değilse, vatan evladı da değildir!

Dipkarpaz’da eyek bekçiliği yapanlar sakın alınmasın ama…

Bizde eşek bekçiliği bile siyasetin, siyasetçinin elindedir!

Bu konuda bir genç arkadaşımız dayanamamış ve duygularını kaleme almış…

İsyan ediyor, haykırıyor, sisteme karşı çıkıyor!

Bize de şikayetini kamuoyuyla paylaşmak kalıyor;

“Ben, 191765 kimlik numaralı Dipkarpaz köyü sakini, Şükrü ÇETİNKAYA.

 2006 yılından 2016 yılına kadar çeşitli zaman ve aralıklar ile 11 yıl Dipkarpaz köyünde Turizm ve Çevre Bakanlığı himayesinde eşek bekçisi olarak fiili görev yaptım.

Son olarak 2016 yılında, 13 arkadaşım ile Bakanlık tarafından bütçe yetersizliği nedeni ile işten durdurulduk.

Diğer arkadaşlarım ile birlikte, 2017 Mart ayına kadar işsiz kaldım ve evimi geçindirmekte oldukça fazla zorluklar çektim. Bu nedenle ekmek param için, diğer arkadaşlarımdan ayrı bir şekilde 2016 Mart ayı sonrası farklı işlerde çalıştım.

Eşek bekçiliği için, Başbakanlık tarafından sadece eski çalışanların mağduriyeti giderilmesi adına münhal açıldı ve listeye 11 yıllık geçmiş çalışmışlığım nedeni ile eklendim. Fakat, belirli bir zaman sonra diğer arkadaşlarım işe alındı ve sadece ben işe alınmadım.

Bunun nedenini sorduğumda ve ismimin neden listede olmadığını araştırdığımda;

Ulusal Birlik Partisi üst düzey yetkililerinden aldığım bilgide kesin olarak; Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Dursun OĞUZ, Bölge milletvekili ve Eski Bakanlardan Dr. Hamit BAKIRCI, Dipkarpaz Eski Belediye Başkanı Mehmet DEMİRCİ’nin listeyi ellerine alarak ismimi sildiklerini ve benim işe ihtiyacım olmadığını, şu an ki Belediye Başkanı Suphi COŞKUN’a oy verdiğimden dolayı bana ekmek verecek kişinin Belediye Başkanı olduğunu dile getirdiler.

Kesin olarak aldığım bilgilerde, Hamit BAKIRCI ve Mehmet DEMİRCİ’nin işe girmemle ilgili artık geri adım atamayız yoksa rezil oluruz diye söylemlerde bulunarak, geçmiş çalışanlardan sabıka kaydı olan arkadaşlardan birini iptal edip, kardeşini işe başlatmışlar ve 11 yıllık çalışmışlığım göz ardı edilmiştir.

Bu da yetmezmiş gibi, farklı alanlarda bulunan ve bu işte çalışmışlığı dair olmayan kişiler listeye alınmış ve tarafıma tek bir iyi niyet yaklaşımı olmamıştır.

Tüm bu olayların sonrasında, Sayın Başbakan Hüseyin ÖZGÜRGÜN’ e gittiğimde yetkili müsteşarları yanına çağırdı ve net bilgileri aldıktan sonra, asıl olanın benim işe girmem olduğunu söyledi ve gerekli talimatı Bakanlığa vereceğini dile getirdi.

Fakat bunun üstüne 2 ay geçmesine rağmen işe başlamadım.

Bölge milletvekili Hamit BAKIRCI’yı Babam bölgede gördüğünde, bizimle ve ailemle dalga geçercesine; bu işin geçtiğini, artık yolumuza devam etmemiz gerektiği gibi gururumuzu incitecek söylemelerde bulunmuştur.

Yılardır birlikte yüz yüz bakarak yaşadığımız ve hak, adalet, eşitlikten bahseden insanların bu söylemlerden uzak davranışlar sergilediği bizleri derinden üzmüştür.

3 dönem boyunca Belediye seçimlerinde oy verdiğim Mehmet DEMİRCİ’nin son dönemde kendisine oy vermediğim gerekçesi ile üstüme oynaması ve beni ekmek paramdan etme çabaları bizi oldukça yaralamıştır.

Aynı şekilde bölge Milletvekili Hamit BAKIRCI’nın fevri davranışları beni mağdur etmiştir…”

(Şükrü ÇETİNKAYA)

Sadece merak işte?

100 TL az değil mi?

Bakanlar kurulu karar aldı…

Bundan böyle sosyal yardım maaşı alanlara 100 TL elektrik yardımı verilecekmiş!

Seçim yasaklarına birkaç gün kala bu karar seçim yatırımı mı yoksa değil mi bunu tartışmayacağız…

Buna çünkü kamuoyu vicdanı karar verecek!

Seçim öncelerinde hep özellikle son gece paralar savrulur ya…

Onun için bu para miktarı az değil mi?

Bizde artık her bir oy 100 TL’ye kadar mı düştü?

Sendikacılar niye aday değil?

Gözümüz kulağımız onlarda…

Sokağa döküldüler mi ortalığı tozu dumana katanlar!

Devletten maaş çekip devlete isyan bayrağı açanlar…

Hükümetlerin yaptığı hiçbir icraatı beğenmeyenler!

Sistemin kokuştuğunu, bittiğini tükendiğini söyleyenler…

Aha da işte önümüzde genel seçimler var!

Bu düzeni değiştirmek için niye aktif siyasete girip düzeni değiştirmek için çaba sarf etmezsiniz ki!

3 ay kimse aramadı ki?

Toplumun vicdanını zedeleyen bir olay…

79 yaşındaki Cemal Çağman, kalmakta olduğu İskele Halk Vakfı Yaşlılar Yurdu’ndan çıktı ve kayıplara karıştı…

Çürümüş cesedi hafta sonu avcılar tarafından bulundu!

Bunu öğrendikten sonra dehşete düşmemek elde değil…

3 ay önce ortadan kaybolan yaşlı bir adam hiç kimsenin mi umurunda değil?

Konu polise aktarıldı mı, soruşturma başlatıldı mı?

Birileri çıkıp bunun hesabını vermelidir artık!

Meclis TV mi dediniz?

KKTC halkının iradesinin temsil edildiği Cumhuriyet Meclisi genel kurul salonu…

Her Meclis oturumunda buradan canlı yayın yapılır!

Milletin vekilleri Meclis TV’den görüşlerini açıklar…

Bizde bunları izlemeye çalışırız!

Ama sadece izleriz işte…

Görüntü tamam da, ses tam bir kepazelik!

Ve bir Allahın kulu da bu rezaleti sonlandırmak için parmağını oynatmaz…

Oturduğunuz makama bari saygınız olsun!

MESAJ KUTUSU

Sayın Özdemir BEROVA, UBP’den kontenjan adayı olacağınız artık kesinleşti ama yine UBP içinden çok sayıda vekil sizi kesip kırpmak için ellerine makas almış bekliyorlar. Zira her şeye rağmen onlar için bir risksiniz! Önleminizi ona göre alın deriz!

Sayın Erhan ARIKLI, Ankara’da Recep Akdağ ile yaptığınız görüşmede kendisine KKTC ile ilgili çok kabarık bir dosya verdiğiniz konuşuluyor. Şikayet ve bir takım olumsuz olayları rapor ettiğiniz iddia ediliyor. Bakalım dikkate alınacak mı?

Sayın Hüseyin ALANLI, siyaseti bu kadar seven ve hatta tapan birisi olarak aday olmayacağınızı açıklamanız bölgede şok etkisi yarattı. Bu arada açıklamanız çok tatmin edici olmamış ki daha geniş ve detaylı bir gerekçe göstermeniz isteniyor!

Sayın Mehmet Ali TALAT, CTP’de Başbakanlık yapmış vekillerin bir daha aday olmaması yönünde aldıkları karardan sonra sizin bundan böyle partiye daha fazla hakim olacağınız söylentileri dolaşıyor! Hayırdır yoksa siyasete geri dönüş mü yapmayı planlıyorsunuz?

Sayın Sıla Usar İNCİRLİ, CTP’den Lefkoşa kontenjan adaylığınız artık kesinleşmiş diye konuşuluyor. Sibel hanım da geri çekildiğine göre artık Meclis’ın kapısı aralandı desenize. Umarız iktidar olur ve siz de Sağlık Bakanlığı koltuğuna getirilirsiniz…

Sayın Hüseyin ÖZGÜRGÜN, hükümet olduğunuz dönemde en fazla futbol sahalarına önem verdiğiniz için özellikle spor camiasından bunun getirisini mutlaka alacaksınız. Biz yine de deriz ki diğer spor dallarına da en azından bir ziyaret gerçekleştiriniz…

Sayın Hasan TOSUNOĞLU, DP’de en fazla konuşulacak adayların başında geliyorsunuz, kararınız hayırlara vesile olsun. Ancak dün gün boyunca sizi kutlamak isteyenler telefonunuz kapalı olması dolayısıyla ulaşamamışlar haberiniz olsun istedik!

Sayın Fatma Coşar KINIŞ, Halkın Partisi’nden milletvekili adaylığınız hayırlı olsun. Bu kararı aldıktan sonra evde hareketli ve heyecanlı günler başlamış bile! Muhterem babanızın ağırlığı seçimlerde büyük rol oynayacak değil mi?

Sayın Günay KİBRİT, CTP’den Lefkoşa kontenjan adaylığınıza artık kesin gözüyle bakılmaya başlandı. Ülkemizdeki binlerce engelli kardeşimizi temsilen Meclis’e girmekte çok da zorlanmayacağınız tahmin ediliyor, hayırlı olsun…

Sayın Asım İDRİS, dün Levent okullarında birer veda konuşması yaparak seçimler dolayısıyla istifanızı verirken epey duygulandığınız gözlemlenmiş. Temiz siyasetin bir bireyi olarak yolunuz açık olsun, Allah gönlünüze göre versin artık…

Sayın Tevfik GÖREN, bölgenizin çok güçlü ve önde gelen isimlerinden birisi olduğunuz halde gelen adaylık tekliflerini kabul etmemeniz vatandaşlar tarafından yadırgandı diye duyduk. Elbette vardır bir hesabınız değil mi?

Sayın Hasan SADIKOĞLU, bölgenin önemli isimlerinden birisi olarak seçimlerde adaylar kapınızı aşındırmaya hazırlanıyormuş. Bakalım hangilerine destek verip hangilerini koyun kırpar gibi makaslayacaksınız?

Sayın Hasan Ulaş ALTIOK, hem iyi bir akademisyen hem de iyi bir hatip olarak seçimlerde kazanmanız halinde Meclis epey şenlenecek diye konuşuluyor. Bakalım sosyal medyadaki enerjinizi kırmızı koltuklarda da gösterebilecek misiniz? Şansınız bol olsun…

Sayın Hasan YÜCELEN, genç bir avukat olarak hukukçuya en fazla ihtiyaç duyulan bir süreçte aday olmanız zaman ve zemin bakımından en uygun zamandı. Bir de kendinizi parti üyelerine iyi anlatabilirseniz şans ibreniz yükselişte olacaktır…

Sayın Çelebi ILIK, bir yandan bölge ziyaretleri devam ederken diğer yandan da artık ülke genelinde ziyaretler için sıkı bir program hazırladığınız söyleniyor. Uzun yıllar sendikacılık yapmanız ve şu anki makamınız da büyük avantaj olarak gösteriliyor, gazanız mübarek olsun.

Sayın Özer KANLI, sosyal medyada hem muhalefeti hem de nokta atışlarını ciddi şekilde yoğunlaştırdığınız gözlemleniyor. Bakalım dilediğiniz gibi çürük önce üyeler sonra da seçmen çürük elmaları temizleme cesaretini gösterebilecekler mi?

Sayın Mustafa YEŞİL, HP’den G.Magusa milletvekili adaylığınızın kesinleştiğini öğrendik, hayırlar vesile olsun. Bürokrasi kökenli bir aday olarak partinize çok şeyler vereceğinizden kuşkumuz yoktur, yolunuz açık olsun…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
anlamak 1 yıl önce

hasan yücelen vakıflar bankasında ekmek parasından ettiklerinin karşılığını kat kat fazlasıyle alacaktır

Avatar
Biray 1 yıl önce

EŞEK Bekcilerini siyasiler atar AMA O ZAT da MECLİSE uzaktan BAKAR

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40