,Zaroğlu, bu çağrının çok geç geldiğini belirtmesine rağmen Arıklı'ya gerçekleri dile getirdiği için teşekkür etti.

Bertan Zaroğlu'nun açıklamasının tamamı şöyle:

"Geçtiğimiz gün sn. Erhan Arıklı'nın;

"Bertan Zaroğlu bu partinin kurucularından birisidir, partimiz saldırı altında, Bertan evine dönsün..." şeklindeki çağrısına cevabımdır..

Sevgili Erhan Arıklı..

Bu çağrı bence çok geç kalmış olsa da, gerçekleri dile getirdiği için, öncelikle şahsınıza teşekkür ederim..

Uzun uzun yazıp yaşanılmış acıları tazelemek istemiyorum ama, 'siyasi hayatı hiç haketmeği şekilde baltalanan birisi olarak' kısaca birkaç konuya temas etmek istiyorum..

Şöyle ki;

1' Beni ve beni destekleyenleri önce partiden ayrılmaya zorlayarak ayrıldıktan sonra da, "bakın partiyi böldüler" diyerek, belki siz parti içinde ki en büyük rakibinizi böylece ekarte etmiş oldunuz..

Ancak bu konuda sizi suçlamıyorum zira, bunu yapmasaydınız şartların beni parti içerisinde çok daha farklı makamlara getireceği de malumunuzdur..

2' Siz kendi doğrularınıza göre bir siyaset yaparak, kurultayı kazandınız ama, gelmiş olduğumuz noktada; "yapmayın partiyi bölmeyin" diyen ben, sonuçta haklı çıktım..

Alsancak’ta restoranda hesap nedeniyle kavga: 1 yaralı, 1 tutuklu Alsancak’ta restoranda hesap nedeniyle kavga: 1 yaralı, 1 tutuklu

Haklı çıkmak bile bazen gerçekten üzücü olabiliyor, lakin "olayların bu duruma geleceğini biliyordum" diyecek olduğumda bile, sözcükler boğazımda düğümleniyor, "sadece kısmet böyleymiş diyerek", kendimce teselli buluyorum..

3' Siyasete ilgi duyan herkes şunu çok iyi bilmektedir ki; şayet ben partide kalmış olsaydım, şu an partinin genel başkanıydım.".

Editör: Haber Merkezi 2