UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Başbakan Üstel, Tatlısu ve Pınarbaşı köylerini ziyaret ederek, bölge halkı ile bir araya geldi.

Vatandaşların sorularını yanıtlayan Başbakan Üstel, hükümetin, güncel ekonomik ve mali çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partiler çarşamba günü ara bölgede bir araya gelecek Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partiler çarşamba günü ara bölgede bir araya gelecek

-İsias davası… “Koordinasyon amaçlı toplantılar yapacağız”

Tatlısu ziyaretinde, hükümetin yoğun çalışmaları yanında İsias davasının da büyük bir titizlikle yürütüldüğünü dile getiren Üstel, davada KKTC’yi savunan avukatların, Başbakanlığın davetiyle adaya geldiğini ifade etti. Başbakan Üstel, 26 Nisan’daki bir sonraki duruşma için koordinasyon amaçlı toplantılar yapacaklarını söyledi.

-“Her bölgede öncelik gençler”

Bölge gençleri için sosyal konut projelerinin kısa süre içerisinde başlayacağını ve sosyal konut için kredi paketi hazırlandığını belirten Üstel, “Sadece Tatlısu’da değil, her bölgemizde öncelik gençliğindir, o bölgemizin insanınındır” dedi.

Üstel, kırsal kesim arsası bulunmayan bölgelerde ise gençleri dikkate alarak, sosyal konut projeleri başlatacaklarını açıkladı.

Başbakan, “Verdiğimiz sözler bizler için siyasi malzeme ya da popülizm değildir. Hele de gençlerimiz hiç değildir… İstikrarı yakaladık, verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz ve getirmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

-“Sosyal Sigorta Prim Desteğini artıracağız”

Kamu çalışanlarına ve özel sektöre artışların yanında üreticiye, çiftçiye, sanayiciye destekler verdiklerine işaret eden Üstel, “Asgari ücretten vergiyi kaldırdık. Sosyal Sigorta Prim Desteğini de artıracağız” dedi.

-Pınarbaşı ziyareti

Başbakan Üstel, Tatlısu’nun ardından Pınarbaşı’nı ziyaret ederek, yeni tamamlanan futbol sahasında incelemelerde bulundu. Üstel’e, spordan sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu da eşlik etti.

Bölge halkı Üstel’e, Pınarbaşı sahasına yapılan yatırımdan dolayı teşekkür etti.

-“Sporda daha fazla tesisleşme”

Başbakan Üstel konuşmasında, “Hükümet olarak hedefimiz sporda daha fazla tesisleşme... Özellikle köylerimizde yaşayan gençlerimize spor alanı açmak ve gençlerimizi spora yönlendirme hedefimiz var. Bu düşünceyle hükümetimiz göreve geldiği andan itibaren birçok spor tesisini yenilemiş ve birçok tesisi ise halkın kullanımına sunmuştur. Önümüzdeki dönemde de spor alanında birçok çalışmayı hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz. Hükümetimiz ilk günkü kararlılıkla spora yatırım yapmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

-Cahitoğlu

Spordan sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu da, Pınarbaşı sahasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Cahitoğlu, “Hedefimiz on gün içerisinde çim ekiminin yapılmasıdır. Amacımız Başbakanlık ve Başbakanlığa bağlı Spor Dairesi ile özellikle köy yerlerinde çim saha sayısını artırmaktır. Gerek spor tesislerimizin yenilenmesine gerekse çim sahalarımızı halkımıza kavuşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Haber Merkezi