UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığı tarafından geçen hafta başlatılan istişare toplantıları UBP Lefkoşa Surlariçi örgütlerinin katılımıyla Lefkoşa İlçe Başkanlığında yapıldı. Toplantıya Başbakan Ünal Üstel ve Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu da katıldı.

Hava sıcaklığı yarın 40 – 43 derece sonraki günlerde 36 – 39 derece olacak Hava sıcaklığı yarın 40 – 43 derece sonraki günlerde 36 – 39 derece olacak

Toplantıda yaptığı konuşmada, kamu çalışanları arasında yüksek maaş alanlarla, düşük maaş alanlar arasındaki dengesizliği ortadan kaldırmak için verilen sözlerin tutulduğunu ve sendikalarla ortak bir noktada buluşulduğunu söyleyen Üstel, özel sektöre sosyal sigorta prim desteğinin verilmeye devam edileceğini belirtti. Asgari ücrete memnun edici bir artışın da yapıldığını anımsatan Üstel hayvancılık ve tarıma da önemli oranda verilen desteklerin süreceğini kaydetti.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Ahmet Savaşan da toplantıda yaptığı konuşmada, planlı faaliyetleri kapsamında sürdürülen istişare toplantılarının Lefkoşaya bağlı bütün Örgüt başkanları ile devam edeceğini vurgulayarak amaçlarının Lefkoşadaki birlik beraberliği pekiştirmek ve Lefkoşaya yakışan faaliyetleri hayata geçirmek olduğunu söyledi.

Editör: Haber Merkezi