Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkeden üretimin bitmesinin, Kıbrıs Türk halkının var oluşunu sorgulanır hale getireceğine dikkat çekti.

CTP’den verilen bilgiye göre, Erhürman ve beraberindeki heyet, Kasaplar Birliği ve Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yetkilileriyle görüştü.

Ziyaretler sırasında konuşma yapan Erhürman, “Üretimin bitmesi, bizim ekonomik var oluşumuzun da sorgulanması haline gelir. Başkaları çekmiyor olabilir ama biz bunun gailesini çekiyoruz” ifadelerini kullandı. Kasaplar Birliği, et fiyatlarında yaşanan sıkıntılarla ilgili CTP heyetine bilgi verdi, görüş alışverişinde bulunuldu.

-Erhürman: “Bu kötü yönetmek değil, yönetmemektir”

 

Erhürman, ülkenin yönetilmediğini söyleyerek, hayvancıların da kasapların da tüketicinin de içinde bulunulan durumdan şikayetçi olduğuna vurgu yaptı.

Erhürman, söz konusu durumdan “maliyenin” de şikayetçi olması gerektiğine işaret etti, bu alandaki ekonominin yüzde 60’ının Güney'e kaydığını ifade etti.

“Bu yönetmemektir, kötü yönetmek değil” diyen Erhürman, nüfusun kontrolsüz bir biçimde arttığını da hatırlattı.

Döviz kurlarında bugün! Döviz kurlarında bugün!

“Biz kendi planlamamızı nüfus artışına uygun olarak yapamıyoruz. Nüfus artıyor, öğrenci sayısı artıyor, çalışma izinli insan sayısı artıyor. Buradan konut alan insan sayısı artıyor. Otellerdeki turist sayısı da artıyor. Ama bizim küçükbaş hayvan sayımız azalıyor” diye konuşan Erhürman, nüfusun artması, hayvan sayısının  artmaması durumunda piyasanın daha da pahalılaşacağını söyledi.

Editör: Haber Merkezi