(Kamalı Haber) - Ülkemizden işlediği suçlardan ötürü ihraç edilen daha sonra bakanlar kurulu kararı ile affedilip geri getirilen zanlı Mustafa Gargınsu yine suç işledi. Polisi Görevinden Men Etmek, Korkutmak Maksadı İle Silah Taşımak, Kanunsuz Bıçak Taşımak, İtale-i Lisan, Sarhoşluk, Rahatsızlık, Uygunsuz Tavır Ve Hareket suçları ile ilgili mahkeme huzuruna çıkarıldı.

mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban olguları aktardı. Polis, zanlının Polisi Darp Görevinden Men Etmek, Korkutmak Maksadı İle Silah Taşımak, Kanunsuz Bıçak Taşımak, İtale-i Lisan, Sarhoşluk, Rahatsızlık, Uygunsuz Tavır Ve Hareket suçları ile ilgili methaldar olduğunu belirtti. Polis, zanlı Mustafa GARGINSu’nun 31.05.2023 tarihinde saat 03.00 raddelerinde Lefkoşa'da, umumi bir yer olan Osmanpaşa caddesi üzerinde faaliyet gösteren VAGON isimli işletme önünde nefesinde aşırı derecede alkol tesiri altında olduğu bir esnada, tasarrufunda henüz tespit edilemeyen ve kanunsuz olarak korkutmak maksadı ile taşımakta olduğu bıçağı, olay yerine gelen görevli polislere gösterdikten sonra görevli polislerin üzerlerine yürüyüp vurabilecek bir mesafede bıçağı üzerlerine doğru sallayarak yüksek sesle "s… sizin gibi polisleri, gelin buraya ne kaçarsınız, bıçağı gördünüz de mi kaçarsınız" demek sureti ile itale-i lisanda bulunup rahatsızlık yapıp her iki elini yukarı aşağı sallamak sureti ile uygunsuz tavır ve harekette bulunduktan sonra adı edilen zanlı gelmiş olduğu Lefkoşa Adli Şube içerisinde kendisini ikaz eden polislere aldırış etmeyerek yüksek sesle bağırıp çağırmaya devam etmesi ile suçüstü hali gereği tutuklandığını anlattı. Polis,

mesele ile ilgili tahkikatın yeni başladığını ve Mesele ile ilgili olarak aranmakta olan emare bıçak, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirtip, zanlının serbest kalması halinde tahkikata olumsuz etki etme olasılığı kuvvetle muhtemel olduğundan zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Polis haberleri Polis haberleri

Editör: Haber Merkezi