12.08.2023 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, S.E.S.M.E.(E-25)’nin üzerinde ve Girne’deki bir ikametgahta yapılan aramada, toplam 21 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 3100 TL nakit para bulunarak emare olarak alınmıştır.

Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan S.A.M.S.(E-20) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

108.2023 tarihinde, 19:30 sıralarında, ülke genelinde gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri kapsamında, Girne’de Boğazköy kavşağında yapılan trafik kontrolü sırasında, polis tarafından kontol maksatlı durdurulan bir araç içerisinde bulunan F.D.(E-50), Ş.M.(K-23), İ.B.(E-42) ve M.F.G.(E-41)’in üzerlerinde ve araç içerisinde yapılan aramada, tasarruflarında yaklaşık 5 gram metamfetamin türü ile yaklaşık yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan cam pipo bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkılarıyla Güney Kıbrıs'taki Malya Şehitliği yenilendi Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkılarıyla Güney Kıbrıs'taki Malya Şehitliği yenilendi

Editör: Haber Merkezi