UBP’den verilen bilgiye göre, UBP Lefkoşa İlçesi’nin 6 aylık çalışma programını açıklayan Lefkoşa İlçe Başkanı, Milletvekili Ahmet Savaşan yaptığı konuşmada kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe yetkili kurullarında hazırladıkları programda pek çok farkındalık ve sosyal sorumluluk projesinin yanında eğitim seminerleri, sosyal, sportif, kültürel birçok etkinlik ve KKTC’nin Gelecek 10 Yılı başlıklı bir de çalıştayın yer aldığını anlattı.

"Siyaset Akademisi mart ayında eğitime başlayacak"

6 ilçedeki UBP’li gençler ile kadınlar için bilim insanlarına özel olarak hazırlatılan ve 6 ilçe başkanının birlikte yürüteceği Siyaset Akademisi hakkında da bilgi veren Savaşan, konusunda uzman konuşmacıların, UBP’nin Kuruluş Süreci ve Kıbrıs Türk Tarihindeki Önemi, Kıbrıs Sorununun Tarihçesi ve Müzakere Süreci, Tarihi Süreçte Kıbrıs Türklerinin Yaşadıkları, Temel Siyasi Kavramlar ve İdeoloji, Doğu Akdeniz Enerji Sorunu ve Kıbrıs Adası’nın Stratejik Önemi, Yapay Zeka Kullanımı, Ekonomi Politikaları, UBP İktidarlarında Gerçekleştirilen Büyük Projeler, Siyasette Stratejik İletişim ve Kamu Yönetimi, Sosyal Medya Okur Yazarlığı, Siyaset ve Toplum, Uluslararası Siyaset ve KKTC’ye Yansımaları, Belediyecilik ve Yerel Yönetimlerde Dönüşüm gibi konularda dersler vereceğini söyledi.

Siyaset Akademisi’nin çalışmalarına mart ayında başlayacağını ve ilk programın 9 hafta süreceğini belirten Ahmet Savaşan, siyaset akademisinin amacının gençlerin ve kadınların kişisel gelişimine katkıda bulunmak ve siyasette daha etkin yer alabilmelerine destek vermek olduğunu kaydetti.

Lefkoşa İlçesi Web Sayfası oluşturuldu.

UBP Lefkoşa İlçesi için ilk defa oluşturdukları WEB sayfasını da tanıtan ( www.ubplefkosailcesi.org ) Savaşan, gerek Siyaset Akademisi gerekse de ilçenin haberleri, duyuruları, eğitimleri ve faaliyetleri hakkında 7/24 ayrıntılı bilgi alınabileceğinin altını çizdi.

Hasipoğlu: "Hem sahada hem icraatta daha güçlü bir UBP var"

UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu da hem sahada hem icraatta daha güçlü bir UBP vurgusu yaptı. İstişare toplantısıyla hem hükümet çalışmaları hem de Kıbrıs konusunda görüşleri ele alma fırsatı bulunacağını belirten Hasipoğlu, UBP’nin, eşit egemenliğe dayalı yeni siyaseti Anavatan Türkiye ile birlikte her platformda seslendirmeye devam edeceğini kaydetti.

Hasipoğlu, Genel Başkan ve Başbakan Üstel’in başkanlığındaki hükümetin çalışmalarını istikrarlı şekilde sürdürdüğünü, KKTC’nin dünyada hak ettiği yeri alması için UBP’nin tüm örgütleriyle bu çalışmalara destek olmaya devam edeceğini söyledi.

Üstel: "Ülkemiz için canla başla çalışıyoruz"

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel de geceyi düzenleyen UBP Lefkoşa İlçe Başkanı, Milletvekili Ahmet Savaşan ve Yönetim Kurulu ile Kadın ve Gençlik Kolları yanı sıra emeği geçenlere teşekkür ederken, UBP’nin birlikte olduğunda çok daha güçlü olduğuna vurgu yaptı.

Üstel, “Bu akşam Lefkoşa’da oluşan birlikteliğin çok güzel bir örneğini yaşıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Tatar ve bir önceki Genel Başkan Faiz Sucuoğlu’nun kendisine partinin büyüğü olarak Başbakanlık görevini verdiğini hatırlatan Üstel, bayrağı devraldığı günden itibaren hem UBP hem de ülkenin gelişmesi için var güçleriyle çalıştıklarını vurguladı. UBP’nin gücünün birliğinden geldiğine işaret eden Başbakan Üstel, “UBP güçlüyse KKTC de güçlüdür” mesajı verdi.

Safaköy’de ev açma ve hırsızlık Safaköy’de ev açma ve hırsızlık

“2024 yılı 2023 yılından çok daha güzel geçecek”

Yeni yıla yeni müjdelerle başladıklarını ifade eden Üstel, gençlere öncelik verdiklerini, projeleriyle anlattı. Kamu çalışanlarının maaşlarına hayat pahalılığını yansıttıklarını, asgari ücreti uzlaşı içinde belirlediklerini kaydeden Üstel, özel sektöre sosyal prim desteğini miktarını artıracaklarını açıkladı. Üstel, 2024 yılının 2023 yılından çok daha güzel geçeceğinin altını çizdi.

“Yeni genel merkezin temeli nisanda atılacak”

Gecede UBP’nin yeni genel merkez binasının  temelinin atılacağı müjdesini veren Üstel, “Partimize yakışır, modern, fonksiyonel bir genel merkez inşa edeceğiz. Hepinizi, nisan ayında temel atma törenimize davet ediyorum” dedi.

Yeni genel merkezde ülkeyi geleceğe taşıyacak siyasetlerin şekil alacağı, Genel Sekreterlik, PM, MYK, milletvekilleri, kadın kolları ve gençlik kollarının etkin çalışmalar yapabileceği alanların oluşturulacağını ifade etti.

Üstel, “UBP geleceğe daha güçlü ilerliyor. Tekrar söylüyorum, 2024 yılı 2023 yılından çok daha güzel geçecek” dedi.

Editör: Haber Merkezi