Meteoroloji Dairesi yarın için fırtınamsı rüzgâr uyarısı yaptı Meteoroloji Dairesi yarın için fırtınamsı rüzgâr uyarısı yaptı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Almanya ziyaretinin ikinci gününde Uluslararası Berlin Turizm Fuarı'nı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, ilk olarak KKTC standını ziyaret ederek burada otel ve turizm acenteleriyle görüştü.

Burada BRT başta olmak üzere Türkiye ve yabancı basın organları ile mülakat gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs konusundaki son gelişmeleri aktardı.

KKTC’nin yanı sıra Türkiye, Azerbaycan ve Kırgızistan stantlarını da ziyaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, burada üst düzey turizm yetkilileri ile bir araya geldi.

-Nuri Ersoy'la görüşme

Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs standındaki toplantı salonunda Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’la da bir araya gelerek bir süre görüştü.

Görüşmede Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ile KKTC Berlin Temsilcisi Beniz Uluer Kaymak da hazır bulundu.

Bakan Ersoy ile görüşmesi sonrası açıklama yapan Tatar, Türkiye Turizm Bakanlığı ile yapılan anlaşma çerçevesinde bu ay ilk olarak İngiltere daha sonra da Almanya ve Türkiye’de KKTC’nin tanıtım amaçlı reklamının yapılacağını ifade etti

Başta İngiltere olmak üzere devam uçuşlarının yakın zamanda başlayacağını, bu yönde yürütülen çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Tatar, bunun gerçekleşmesiyle birlikte yolcuların uçak değiştirmeden ülkeye gelebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, “Siyasi irade bunun arkasında, Anavatan Türkiye ile birlikte turizm konusunda da tam bir uyum içinde çalışıyoruz, bu uyum ülkeye gelen turist sayısının da artmasına katkı sağlıyor” dedi.

Editör: Haber Merkezi