Ulusal Birlik Partisi (UBP) Siyaset Akademisi UBP Onursal Başkanı, 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “Dünden Bugüne UBP” konulu açılış dersi ile başladı. 

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Büyük Kütüphane’de yer alan açılış programında konuşan Siyaset Akademisi Koordinatörü, UBP Grup Başkan Vekili Ahmet Savaşan, akademinin siyasetin içinde yer alacak özellikle gençler ile kadınların iyi bir eğitimden geçmesi, donanımlı ve vizyon sahibi olmaları için tasarlandığını kaydetti. 

Akademide teorik bilgilerin yanı sıra, saha çalışmaları, uygulamalı eğitimler ve tecrübeli siyasetçilerin başkanlığında gerçekleştirilecek atölye çalışmalarının yer aldığını belirten Savaşan, akademi ile ülkenin geleceğini şekillendirecek liderlerin yetişeceği tarihi bir adımın atıldığını söyledi. 

-Hasipoğlu

Yıllardır talep edilen Siyaset Akademisi’nin derslerini başlatmanın heyecanını ve gururunu yaşadıklarını söyleyen UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu da konuşmasında, Akademinin UBP’nin 49. Cumhuriyet'in ise 41. yılının idrak edileceği 2024 yılında değişen ve gelişen dünyaya ayak uyduracak kişilerin yetiştirilmesine katkıda bulunacağını söyledi.

İskele-Ercan ana yolunda araca çarpıp kaçtı, tutuklandı İskele-Ercan ana yolunda araca çarpıp kaçtı, tutuklandı

-Üstel

UBP Genel Başkanı, Başbakan Ünal Üstel de yaptığı konuşmada UBP Onursal Başkanı ve 3. Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun Akademinin ilk dersini vereceğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çok uzun yıllardır başta gençler ve kadınlar olmak üzere bütün üyelerin talep ettiği siyaset akademisinin ders hayatına başlamasının bir milat olduğunu söyledi. 

Üstel, siyaset akademisinin ülkenin ve dünyanın karşı karşıya kaldığı zorluklar karşısında cesur ve yenilikçi çözümler üretebilecek kapasiteye sahip kişilerin yetişmesine katkıda bulunacağını da ifade etti.  

Editör: Haber Merkezi