21.10.2022 tarihinde, Güzelyurt’ta Manisa Bulvarı üzerinde, Asayiş ve Trafik Denetimi kapsamında polis ekipleri tarafından kontrol maksatlı durdurulan araç sürücüsü H.T.(E-26)’nin, sürüş ehliyeti olmamasına rağmen, başka bir şahıs adına dzüenlenmiş sürüş ehliyetini kendisinin gibi polise ibraz etmek suretiyle belgede adı geçenin kimliğine büründüğü tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SUÇ İŞLEMEYE TEŞEBBÜS

21.10.2022 tarihinde, saat 06:30 sıralarında, Gazimağusa’da, Cahit Sıtkı Tarancı Sokak üzerinde bulunan bir şahsa ait ikametgaha hırsızlık yapmak için giden İ.T.(E-27) ve H.A.(E-32) pencere altında gizlenip tedbir aldıkları sırada ev sahibi tarafından fark edilmişlerdir. İ.T. suç üstü tutuklanmış olup, olay yerinden kaçan H.A. ise aranmaktadır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

AB Günü, Zahra Sokak'ta kutlandı AB Günü, Zahra Sokak'ta kutlandı

22.10.2022 tarihinde, saat 03:45 sıralarında, Arapköy’de bulunan bir üniversiteye ait sosyal tesislerin bir odasında, muhtemelen komidin üzerindeki ynar vaziyetteki mumun devrilerek yere düşmesi sonucu bir yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, oda içerisinde bulunan muhtelif ev eşyaları, beyaz eşyalar, kıyafetler, balkon kapısı ve tüm elektrik tesisatı yanarak zarar görmüş, odanın tüm duvarları ise çıkan duman islenmiştir. Ayrıca, çıkan yangının 3 ayrı odaya sirayet etmesi sonucu bir odanın camı kırılmış, diğer bir odanın ise kapısı ve klima iç ünitesi yanarak zarar görmüş ve çıkan dumandan tüm odaların duvarları islenmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi