KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (KOKAİN) TASARRUFU

            19.12.2023 tarihinde, saat 20:30 sıralarında, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından İ.C.(E-50)’nin kalmakta olduğu ikametgahtayapılan aramada, yaklaşık 7 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTE BELGE DÜZENLEMEK, TEDAVÜLE SÜRMEK VE MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

            20 Ağustos 2021- 01 Haziran 2023 tarihleri arasında, Girne’de faaliyet gösteren bir ecza deposundaçalışan A.D.(E-49)’nin,şirkete ait çeşitli ilaç ve kozmetik ürünleri için sahte olarak düzenlediği toplam 178 adet faturayı,şirketin depo sorumlusuna ibraz edip tedavüle sürmek suretiyle, bahse konu faturalardabelirtilen toplam 138.418,02 TL değerindeki ürünleri depodan çıkarıp zimmetine geçirmek suretiyle çaldığı ve ayrıca ülke genelinde faaliyet gösteren işletmelere, şirket adına yapmış olduğu satışlar karşılığında müşterilerden tahsil ettiği toplam 405.334,74 TL parayı şirket muhasebesine teslim etmeyip, zimmetine geçirmek suretiyle de çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EV AÇMA, HIRSIZLIK, KASTİ HASAR VE POLİSİN DUR EMRİNE UYMAMAK(GELİŞME)

            16.12.2023 tarihinde, saat 01:30 sıralarında, İskele’de meydana gelen Polisin Dur Emrine Uymamak ve bağlantılı mesele olan Ev Açma, Hırsızlık ve Kasti Hasar olayı ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, meselelerde zanlı olarak aranmakta olan Ö.K.(E-22) tespit edilerek tutuklanmıştır.Soruşturma devam etmektedir.

ZORLA İNSAN KAÇIRMA, KASTİ HASAR, ŞİDDET TEHDİDİ VE CİDDİ DARP

            19.12.2023 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Gazimağusa’da Ağıllar bölgesinde,B.Y.(E-29) ve B.E.(E-43) bir taraf olup kendilerine aitağıl bölgesine geldiği gerekçesiyle, tasarruflarında bulundurdukları taşlar ile A.A.(E-25)’in kullanımındaki aracın ön ve arka camlarınıkasten kırıp, ön kaputile sağ ön kapısını da kasten ezmek suretiylehasara uğrattıktan sonra, A.A.’nın vücudunun muhtelif yerlerine yumruk ve tekme vurup ciddi şekilde darp edip,rızası dışında zorla alıkoyarak, kullanımlarındaki araca bindirerek başka bir yere götürüp şiddet tehdidinde bulunmuşlardır.B.Y. tespit edilerek tutuklanmış olup, B.E. ise aranmaktadır.Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

19.12.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI

Yaşlı bakım evinde kalan Fadime Bayram hayatını kaybetti Yaşlı bakım evinde kalan Fadime Bayram hayatını kaybetti

            19.12.2023 tarihinde, saat 08:30 sıralarında, Beylerbeyi’nde, yapımı devam etmekte olan bir ikametgahın ikinci katında, Sebahattin ORAK (E-53) parke döşediği sırada, yaklaşık 3,72 metre yükseklikten zeminine düşmesi sonucu yaralanmıştır. Adı edilen kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeCerrahi Serviste müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK DENETİMLERİ

19.12.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 2,267 araç sürücüsü kontrol edildi ve 239’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 10’u alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 1’si sürüş ehliyetsiz araç kullanmak, 7’si sigortasız araç kullanmak, 44’ü sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 15’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 13’ü seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 16’sı trafik ışıklarına uymamak ve 87’si diğer trafik suçlarından olmak üzere, toplam 432 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 1 araç sürücüsü tutuklanmış ve 27 araç ise trafikten men edilmiştir.

Editör: Haber Merkezi 2