KANUNSUZ UYUSTURUCU MADDE (HINTKENEVIRI)TASARRUFU

11.11.2023 tarihinde Lefkoşa’da, C.G.(K-32)’nin kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır.Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ PATLAYICI MADDE ITHAL VE TASARRUFU

Geçen hafta 73 trafik kazası meydana geldi Geçen hafta 73 trafik kazası meydana geldi

12.11.2023 tarihinde, saat 00:10 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısında, GKRY bölgesinden KKTC’ye geçiş yapmak isteyen K.D.(E-39)’nin kullanımındaki araçta, polis tarafından yapılan kontrolde, toplam 27 adet av fişeğini kanunsuz olarak tasarruf ettiği tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GUMRUKSUZ VE ITHALI YASAK MAL TASARRUFU

11.11.2023 tarihinde, Gazimağusa’da, Polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda, S.P.T.(E-18) ve A.E.G(E-18)’nin tasarruflarında, gümrüğe beyan edilmemiş ve ülkeye ithali yasak olan toplam 24 adet elektronik sigara ve 5 adet elektronik sigarasıvısı tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır.Soruşturma devam etmektedir.

TABIPLER BIRLIĞI YASASINAAYKIRI HAREKET ETMEK

11.11.2023 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Alsancak’ta, E.P.(K-27),S.K.(K-30) ve F.G.(E-20)’nin, Tabibler Birliğine üye olmadıkları halde,bir şahsa dudak dolgusu işlemi yaptıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahılar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE IKAMET IZINSIZ IKAMET ETMEK

12.11.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

ARAÇTAN ATLAYIP YARALANAN ŞAHIS(GELIŞME)-YUKSEKTEN DUŞEREK YARALANAN SAHIS

07.11.2023 tarihinde, İskele’de, evrak eksikliği nedeniyle Polise sevk edilen bir aracın(sivil araç) arka koltuğunda yolcu olarak bulunan Davıd Nnadozie AMALU (E-37), aracın arka kapısını açıp araçtan atlaması sonucu yaralanmıştır. Bahse konu şahıs ambulans ile kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından, kafatası kırığı ve beyin kanaması teşhisiyle nedeniyle Yoğun Bakım Servisinde müşahede altına alınmıştı.

11.11.2023 tarihinde, saat 05:00 sıralarında, Davıd Nnadozie AMALU, tedavi görmekte olduğu Gazimağusa Devlet Hastanesinin penceresinden, hastaneden kaçmaya çalıştığı sırada yaklaşık 8 metre yükseklikten zemine düşmesi sonucu yaralanmıştır. Adı edilenin yapılan muayenesinde, bel kemiğinde kırıktespit edilmiş olup, Nöroloji Servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.