KANUNSUZ ESKİ ESER TASARRUFU

18.09.2023 tarihinde, saat 13:00 sıralarında, Girne’de, polis tarafından M.Y.(E-57)’nin tasarrufunda eski eser niteliğinde olduğuna inanılan üç adet heykel parçası, bir adet metal hançer sapı, bir adet kitap ile Osmanlı ve Roma dönemine ait 16 adet sikke bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen B.K. (E-47) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GECELEYİN EV AÇMA VE HIRSIZLIK(GELİŞME)- SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

2023 ayı içerisinde ve 15.09.2023 tarihinde, Güzelyurt’ta meydana gelen geceleyin ev açma ve hırsızlık meseleleri ile ilgili zanlı olarak poliste tutuklu bulunan M.M.(E-31)’nin yapılan ileri sorgulamasında, çalmış olduğu muhtelif ziynet eşyalarını Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kuyumcuya satmak suretiyle, toplam 98.000 TL parayı sahtekarlıkla temin ettiği tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

18 YAŞINDAN KÜÇÜK KİŞİLERE TÜTÜN ÜRÜNÜ SATMAK

18.09.2023 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden 18 yaşından küçük bir şahsa, tütün ürünü satışı yapılması yasak olmasına rağmen iki paket sigara satıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu market işletmecisi alaeyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

18.09.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucu; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 6 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

Lefkoşa-Gazimağusa yolunda kamyon devrildi.. Lefkoşa-Gazimağusa yolunda kamyon devrildi..

18.09.2023 tarihinde, saat 14:00 sıralarında, Lefkoşa-Girne Anayolu üzerinde Ciklos mevkiinde, Ethem ÇELİK kullanımındaki TUJ 693 plakalı tır araçta seyir halinde bulunduğu sırada, aracın motor bölümünde bulunan plastik aksamların ısınıp alevlenmesi sonucu yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, bahse konu aracın motor bölümündeki elektrik ve plastik aksamları ile hava hortumları yanarak zarar gördü. Soruşturma devam etmektedir.

18.09.2023 tarihinde, saat 12:30 sıralarında, Kumyalı köyünde Silo mevkiinde, anayol kenarında meydana gelen yangın sonucu, yaklaşık 250 metrekare alan içerisinde bulunan kuru otlar, iki adet zeytin ağacı ve 50 metre fiberoptik internet kablosu yanarak zarar görmüştür. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

18.09.2023 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Girne’de Öğretmen Ahmet Hamdi Sokak üzerinde, Cuma ŞAHİN (E-19) yönetimindeki JP 177 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya Muhammet Tuğra KARADEMİR (E-5)’e çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan yaya Muhammet Tuğra KARADEMİR, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, Acil Serviste müşahede altına alınmıştır. JP 177 plakalı araç sürücüsü Cuma ŞAHİN tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

18.09.2023 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Girne’de Uğur Mumcu Caddesi üzerinde, Ufuk DEYNEKLİ (E-36) 223 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki ZLP 320 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada yolun sağında bulunan Şehit Cengiz Topel Caddesine dönüş yapmak için durmakta olan Rahime TABAK (K-66) yönetimindeki RV 525 plakalı salon aracın arka kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan ZPL 320 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Alana DEYNEKLİ (K-29) ve RV 525 plakalı araç sürücüsü ile araçtaki yolcular Seher BANU (K-8), Miraç ÇELİK (E-4) ve Mihrap ÇELİK (K-6) kaldırıldıkları Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldular. ZLP 320 plakalı araç sürücüsü Ufuk DEYNEKLİ tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

18.09.2023 tarihinde, saat 23:45 sıralarında, Girne’de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, Salih EKİNCİ (E-23) 152 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki KS 143 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarındaki kaldırım üzerinde bulunan elektrik direğine aracının sağ yan kısmı ile çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan KS 143 plakalı araç sürücüsü Salih EKİNCİ, kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, taburcu olduktan sonra tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi