SAHTE, GERÇEK DIŞI VEYA HUKUKA AYKIRI EVRAK DÜZENLEME, İMZALAMA VE TASDİK ETME

28.04.2023 tarihinde, Girne’de, A.E.(E-43), bir şahıs tarafından kendisine getirilen “Motorlu Araç Devretme Müracaat Formasına”, devreden şahsın huzurda olmamasına rağmen, huzurdaymış gibi söz konusu evrağı tasdik edip imzalamak suretiyle sahte evrak düzenlediği tespit edilmiştir. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi perakende usulü ile satış yapacak Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi perakende usulü ile satış yapacak

VAHİM ZARAR, CİDDİ DARP VE İKAMET İZİNSİZ

08.05.2023 tarihinde, saat 20:00 sıralarında, Hamitköy’de, aralarında yaşanan tartışma sonucu O.E.(E-25), Hasan KARABULUT’un başına ve yüzüne yumruk vurmak suretiyle ciddi şekilde darp edip, burun kemiğinin kırılmasına sebep olmuştur.

Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine O.E. tespit edilerek tutuklanmış olup, yapılan ileri soruşturmada bahse konu şahsın ayrıca ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği de tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

11.05.2023 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Haspolat’ta, bir petrol istasyonu içerisinde faaliyet gösteren markete müşteri olarak giden A.H.M.A.(E-29)’nin, market içerisinde satışa sunulan 240 TL değerindeki alkollü içkiyi alıp, ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

12.05.2023 tarihinde, saat 06:30 sıralarında, Alayköy Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Yüksekbaş Gıda’nın soğuk hava deposunda, muhtemelen elektrik panosunun aşırı yüklenmesi sonucu meydana gelen yangın neticesinde; elektrik dağıtım panoları, iki adet klima yanarak, soğuk hava deposu üzerinde bulunan sandviç panel ile depo içerisinde bulunan muhtelif içecek ve gıda ürünleri ise ısıdan zarar görmüştür. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi