KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

09.05.2023 tarihinde, saat 13:30 sıralarında, Gazimağusa’da Ö.H.(E-45)’nin kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü(kubar esrar) uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 2 adet ucu yanık sarma sigara ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

09.05.2023 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, Gazimağusa’da B.H.(E-26)’nin kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, içerisinde tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara, MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 1 adet hap ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan cam pipo bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

09.05.2023 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Gazimağusa’da, E.D.U.(E-30)’nun kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SAHTE EVRAK DÜZENLEME, BAŞKASININ KİMLİĞİNE BÜRÜNME VE SAHTE DAVRANIŞLA KAYIT TEMİNİ

09.05.2023 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Güzelyurt’ta, polis tarafından yapılan trafik kontrolü sırasında, kontrol maksatlı durdurulan araç sürücüsü N.K.(E-31), işlemiş olduğu trafik suçundan dolayı rapor edileceği esnada, kendisini polise başka bir şahıs olarak tanıtıp başkasının kimliğine büründükten sonra, başka bir şahıs adına trafik sabit ceza ihbarnamesi yazılmasını sağlamak suretiyle, sahte davranışla kayıt temin etmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İLAÇ VE ECZACILIK YASASINA AYKIRI HAREKET VE İKAMET İZİNSİZ

Yusuf Can Pehlivan’ın ölüm sebebi araştırılıyor Yusuf Can Pehlivan’ın ölüm sebebi araştırılıyor

09.05.2023 tarihinde, saat 19:30 sıralarında, Gemikonağı’nda, polis tarafından S.N.M.(E-22)’nin üzerinde yapılan aramada, yeşil reçeteye tabi 2 adet hap bulanarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve ev arkadaşı U.N.M.(E-21)’nin yapılan muhaceret kontrolünde ise, her iki şahsın ikamet izinsiz olarak ikamet ettikleri tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İHMALKARLIK VE TEDBİRSİZLİK SONUCU YANGIN ÇIKARMAK

09.05.2023 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Lapta’da, bir işletmeye ait ambar odası içerisinde, A.M.(E-61), gerekli önleyici tedbirleri almadan kullanımındaki spiral makinesini ile profil demiri kestiği sırada, atılan kıvılcımların ambar içerisinde bulunan düğün dekor malzemelerini tutuşturması sonucu bir yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu muhtelif düğün dekor malzemeleri tamamen yanarak zarar görmüştür. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi