Başbakan Üstel, UBP’de halkla bayramlaştı Başbakan Üstel, UBP’de halkla bayramlaştı

Başbakan Ünal Üstel, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin sorunlarını ve önerilerini yarın Bakanlar Kurulu’nda masaya yatıracaklarını açıkladı. Üstel, cuma günü ise Birlik Yönetim Kurulu ile yeniden görüşeceklerini belirtti.

“Hükümet olarak görevimiz hem üretimi desteklemek hem tüketiciyi desteklemek” vurgusu yapan Başbakan Üstel, üretimin önünü açmak için desteklerin devam edeceğini kaydetti.

Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları da, Başbakan Üstel’e Yönetim Kurulunu dinlediği için teşekkür etti. “Eylem bitmedi. Başbakanlık önündeki bitti” diyen Naimoğulları, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı önüne taşınan eylemin de sona ermesini temenni etti.

Başbakan Üstel ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği görüşmesi sona erdi. Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrası Başbakan Üstel ve Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları basına açıklama yaptı.

-Üstel

Başbakan Üstel konuşmasında, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin Başbakanlık önünde on gündür sürdürdüğü eylemi bugün sonlandırdığını ifade ederek, eylemin sonlandırılması sonrasında talep üzerine Birlik Yönetim Kurulu’nu Başbakanlığa çağırdığını kaydetti.

Bakanlar Kurulu’nun daha önce et konusunda üç tane bakanı çalışma yapmak üzere görevlendirdiğini dile getiren Üstel, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı, Ekonomi ve Enerji Bakanı, Maliye Bakanı ve Başbakanlık müsteşarları ile birlikte Birlik heyetini dinlediklerini söyledi.

-“Hükümet olarak görevimiz hem üretimi desteklemek hem tüketiciyi desteklemek”

“Hükümet olarak görevimiz hem üretimi desteklemek hem tüketiciyi desteklemek” vurgusu yapan Başbakan Üstel, bu dengeyi kurmak için hükümet olarak çalışmalar yaptıklarını ifade etti, “Ama her zaman üretimin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Özellikle pandemi sürecinden sonra gıda ve ekonomide yaşanan sıkıntıların ardından dünyada genel bir enflasyon olduğunu belirten Başbakan Üstel, bunun yansımalarının devletlere göre farklı olduğunu söyledi. Bu yansımalar nedeniyle fiyatlarda artış yaşandığını anlatan Üstel, bunları kontrol almak için Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı’nın çalışmalar yaptığını kaydetti.

Editör: Haber Merkezi