Britanya İmparatorluğu (Onursal) Mükemmeliyet Önderliği Üyesi, Lightup Foundation Derneği Yöneticisi ve Global NGO Direktörü Olasubomi İginla Aina, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ı makamında ziyaret etti.

DAÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hocanın ziyarette Aina ile DAÜ’nün faaliyetleri ve üniversitede eğitim alan Afrika kökenli öğrencilerin durumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

24 farklı ülkeden 1000’i aşkın akademik personeli bünyesinde barındıran DAÜ’de 104 ülkeden yaklaşık 15 bin öğrencinin eğitim almakta olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hocanın, DAÜ Uluslararası Aktivite ve Öğrenci Cemiyetleri Birimi’ne bağlı 30’a yakın öğrenci kulübü bulunduğunu ve bu kulüplerin kendi yönetimlerini seçimle belirleyerek akademik yıl boyunca ülkelerini ve kültürlerini tanıtıcı sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemelerine destekte bulunduklarını aktardı.

Girne’de uyuşturucu operasyonu: 2 kişi tutuklandı Girne’de uyuşturucu operasyonu: 2 kişi tutuklandı

Prof. Dr. Hocanın, ziyarette ayrıca DAÜ’nün mezunlarına sağladığı olanaklardan ve Afrika kökenli mezunların başarılarından örnekler verdi.

Gelecekte Aina’nın mensubu olduğu kuruluşlarla DAÜ arasında yapılabilecek olası iş birliği olanaklarının da tartışıldığı ziyaret sonunda, Prof. Dr. Hocanın tarafından Aina’ya DAÜ’ye özgü hediye takdiminde bulundu.

Editör: Haber Merkezi