KKTC Umut Derneği’nden toplu sünnet şöleni KKTC Umut Derneği’nden toplu sünnet şöleni

“Suç Gelirlerinin Önlenmesi Yasası’na aykırı hareket”, “Görevini kötüye kullanma” ve “İrtikap” suçlarından tutuklanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Oğuz Köse bugün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’ne görevli Polis Çavuşu Yahya Suiçmez, 28 Mart 2024 tarihinde tutukluluk duruşmasına çıkarılan Serdinç Maypa'nın iddiaları ve tasarrufunda ele geçirilen belgelerle ilgili mahkemenin verdiği soruşturma emri gereği yapılan araştırma sonucu Köse’ye ulaştıklarını söyledi.

Polis, 4 Temmuz Perşembe günü tutuklanan zanlıyla ilgili Çalışma Bakanlığı’na işlemler için başvuran firmalardan hediyeler istediğini; istediği ürünlerin markalarının fotoğraflarını firmalara gönderdiğini, hediye vermeyenlere ise baskı yaptığına yönelik ifadeler temin ettiklerini belirtti.

Polis, zanlı ile ilgili iddiaların araştırılacağını ifade ederek, teminata bağlanmasını talep etti.  Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, teminata bağlanmasına karar verdi.

Editör: Haber Merkezi