Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, sendikalara, öğrencileri ve aileleri daha fazla mağdur etmemek için klasikleşmiş sendikacılık anlayışından vazgeçmeleri ve eylemlerine son vermeleri çağrısında bulundu.

Hava sıcaklığı 37-40 derece dolaylarında olacak Hava sıcaklığı 37-40 derece dolaylarında olacak

Öğretmenler Yasası’nda yaptıkları değişiklikleri kamuoyuyla paylaştıklarını kaydeden Çavuşoğlu,  toplumun ve öğretmenlerin yanıltılmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu konuyla ilgili açıklamasında, sendikaların yaptığı açıklamaları her gün takip ettiğini ve söylemlerinin hep aynı olduğunu belirtti. Çavuşoğlu, “Bizler ülkeye daha iyi hizmet etmenin yollarını ararken, sendikalar yaptıkları grevler ile öğrencilerimizi ve velilerimizi mağdur ediyor” dedi.

Yaşanan mağduriyetin ve kayıpların farkında olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, “Gelinen aşamada üzüntülü olduğumuzu belirtmek isterim. Mağduriyetinizin farkındayız ancak bu kayıplarımızı gidermek için gereken ne varsa yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Bu bağlamda yaşanılan kayıpların giderilmesi için mevcut akademik takvimin yeniden düzenleneceğini de belirten Çavuşoğlu, “Öğretmenimizin 42 günlük yaz tatiline dokunulmayacak şekilde akademik takvimi yeniden düzenleyeceğiz. Öğrencilerimiz ve velilerimiz endişe etmesin. Yaşanılan kayıplar yapılacak düzenleme ile mutlaka telafi edilecektir” dedi.

Editör: Haber Merkezi