Özellikle yaz aylarında su kullanımının artmasıyla Kıbrıs’ ın genelinde ve dolayısı ile Mehmetçik Köyünde de yaşanan su problemine çözüm bulmak için kolları sıvayan Mehmetçik Belediyesi uzun süredir yaptığı araştırmalar neticesinde suya kavuştu.
Jeoloji ve Maden Dairesi, Su işleri Dairesi ekipleriyle yürütülen çalışmalar neticesinde bölgemizde yapılan incelemeler sonucunda Yedikonuk dağında yapılan kazı çalışmalarıyla olumlu sonuca ulaşıldı. Kazı çalışmaları neticesinde 51 metrede suya ulaşıldı.
İleriki günlerde Su işleri Dairesiyle yürütülecek çalışmalarla kuyudan saatte 15 ton su alınarak Mehmetçik Köyüne su takviyesi yapılması amaçlanmaktadır.

Mehmetçik Belediye Başkanı Ahmet Beyazıt Adalıer
Mehmetçik köyündeki su sorununun çözümü için dedelerimizin 1948 yılında Yedikonuk köyünde belediyemizin adına alınan, koçanlı yerimize kazılan kuyudan suyumuzu karşılamaktaydık. Takriben 1980’ li yıllarda bu kuyuda yaptığımız temizleme çalışmalarında sondaj makinesinin 23 ayak uzunluğundaki liverisi kopan çımalarla birlikte kuyuda kalmış bu nedenle kuyunun verimliliği düşmüştü.
Senelerdir yaptığımız girişimler bu yıl karşılık görmüş ve hemen yanına kazdığımız kuyudan kaliteli ve verimli su bulunmuştur. Jeoloji ve Maden dairesine, Su işleri dairesine ve emeği geçen tüm personele teşekkür eder, halkımıza hayırlı olmasını dilerim.Editör: TE Bilisim