Yarış, BRT merkez binası önünden saat 09.30’da başlayacak. Bisikletli sporcular, Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı-Gönyeli çemberi ile Lefkoşa-Güzelyurt ana yolu güzergahını takip ederek Serhatköy çemberine ulaşacak ve çemberden geri dönüp, yine aynı güzergah üzerinden BRT merkez binasına gelerek, başlangıç yerinde yarışı tamamlayacak.

“Başka Aliler Ölmesin” sloganıyla Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı önünde eylem yapıldı “Başka Aliler Ölmesin” sloganıyla Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı önünde eylem yapıldı

Polis Basın Subaylığından yapılan yazılı açıklamada, belirtilen yol güzergahı üzerinde, bisikletli sporculara polis eskortunun eşlik edeceği, sporcuların geçeceği güzergahtaki tüm kavşak ve çemberlerin polis tarafından kesilerek araç trafiğine kapatılacağı kaydedildi.

Belirtilen tarihte, bahse konu yol güzergahını kullanacak araç sürücülerinin kendileri ile sporcuların can ve mal güvenlikleri açısından yavaş ve dikkatli seyretmeleri, ayrıca trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istendi.

Editör: Haber Merkezi