Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Milletvekili Hasan Tosunoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Kooperatif Şirketler Mukayyitliğinden sonra şimdi de Koop Süt’ün kapalı kapılar ardında yürütülen istişareler ve uzlaşılarla pazarlanmasına asla razı gelmeyeceğiz.” dedi.

“Nüfus artışı ve buna bağlı olarak su çekimindeki artış nedeniyle, akiferlerdeki su seviyesi düşüyor” “Nüfus artışı ve buna bağlı olarak su çekimindeki artış nedeniyle, akiferlerdeki su seviyesi düşüyor”

Hasan Tosunoğlu, bundan 13 yıl önce siyasilerin kontrolünden çıkartılarak, kooperatiflere devredilen Kıbrıs Türk halkının öz kuruluşu Koop Süt’ün özerkliğine yönelik hiçbir teşebbüsün tepkisiz kalmayacağını belirtti.

Tosunoğlu'nun tam paylaşımı şöyle:

Kulağımıza gelenler hiç de hoş değil… Şimdiden ilan etmekte yarar var: Bundan 13 yıl önce siyasilerin kontrolünden çıkartılarak, kooperatiflere devredilen Kıbrıs Türk halkının öz kuruluşu Koop Süt’ün özerkliğine yönelik hiçbir teşebbüs tepkisiz kalmayacaktır. Hissedar köy kooperatiflerinin oylarıyla genel kurulda seçilen Koop Süt Yönetim Kurulu üzerinde siyasi hesap yapanlar bunu iyi bilsinler. Diğer kurumları da özerkleştirmeyi konuşmamız gereken bir zamanda, yıllar önce özerkliğine kavuşturduğumuz bu güzide kuruluşumuzu yeniden siyasetin oyuncağına çevirme çabası, siyasi hırsların aklın önüne geçtiğini göstermesi bakımından ibret vericidir. Kooperatif Şirketler Mukayyitliğinden sonra şimdi de Koop Süt’ün kapalı kapılar ardında yürütülen istişareler ve uzlaşılarla pazarlanmasına asla razı gelmeyeceğiz.

Editör: Haber Merkezi