KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE İÇEREN HAP TASARRUFU

16.01.2023 tarihinde, Lefkoşa’da, Merkezi Cezaevinden mahkeme huzuruna çıkarılmak üzere getirilen hükümsüz tutuklu İ.Y.(E-27)’ye verilmek üzere, M.D.(E-25) tarafından polise teslim edilen yiyecek ve içeceklerin olduğu poşette polis tarafından yapılan kontrolde; meyve suyu kutusu içerisine gizlenmiş uyuşturucu madde içerikli olduğuna inanılan 99 adet hap bulunarak emare alınmıştır.

Bahse konu şahıs ile mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen S.T.(K-42) ve F.T.(E-47) , tutuklanmış olup, F.T’nin Gazimağusa’daki ikametgahında yapılan aramada ise uyuşturucu madde içerikli olduğuna inanılan 18 adet hap daha bulunarak emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (KOKAİN-HİNTKENEVİRİ), ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE İTHAL VE TASARRUFU

16.01.2023 tarihinde, Lefkoşa’da Metehan Sınır Kapısında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Kilit Operasyonu) sonucu, GKRY Bölgesinden gelerek KKTC’ye geçiş yapmak isteyen K.S.(E-50)’nin kullanımında bulunan araçta yapılan aramada; yaklaşık 100 gram ağırlığında “Kokain” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, akabinde de bahse konu şahsın kalmakta olduğu ikametgahında yapılan aramada ise yaklaşık 340 gram ağırlığında “Hintkeneviri”, yaklaşık 16 gram ağırlığında “Kokain” türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ile bir adet tabanca ve toplam 53 adet canlı mermi ele geçirilmiştir. Bahse konu şahıs ile olayla bağlantısı olduğuna inanılan B.E.(K-42) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK VE KASTİ HASAR

07-13 Ocak 2023 tarihleri arasında, Girne’de, J.M.R.(K-25), evden çıkarıldığı gerekçesiyle birlikte yaşadığı ev arkadaşına ait dizüstü bilgisayara ait şarj cihazını çaldığı, muhtelif kıyafetleri ve 13 adet el çantasını kesmek suretiyle, 2 adet ütü ile 6 adet güneş gözlüğünü de kasten kırmak suretiyle hasara uğrattığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU

Mevlânâ, vuslatının 750. yılında KKTC’de’de anılıyor Mevlânâ, vuslatının 750. yılında KKTC’de’de anılıyor

16.01.2023 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir iş yerinde polis tarafından yapılan aramada, ithali yasak olan 3 adet tek kullanımlık elektronik sigaranın satışa arz edildiği tespit edilmiştir. Bahse konu iş yeri işletmecisi İ.P.(K-42) hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.