Narenciye sektörü için önemli bir yatırım olacak "Güzelyurt Soğuk Hava Deposu Entegre Tesisleri" ile ilgili bilgilendirme toplantısı, KKTC’ye günübirlik resmi ziyarette bulunan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Başbakan Ünal Üstel, TC Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve bakanların da katılımıyla yapıldı.

Cevdet Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada yeni bir mali işbirliği programı üzerinde çalıştıklarını ve en kısa sürede imzaların atılacağını açıkladı.

Sağlıktan enerjiye, ulaştırmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hayat damarlarını oluşturan sektörlere destek olmaya devam edeceklerini kaydeden Yılmaz, hayata geçecek projenin son dönemde dünyada da hakim olan çevre dostu ve yenilenebilir kaynaklardan istifade etmeyi önceleyen bir proje olduğunu vurguladı.

Tesiste ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İnşaat Uygulama Müdürü Haluk Altuntaş, proje ile ilgili brifing verdi, sonrasında ise bilgilendirme toplantısına geçildi.

Toplantıya Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti'nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Başbakan Ünal Üstel ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sırasıyla birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Gıda analiz sonuçları açıklandı! Gıda analiz sonuçları açıklandı!

-Üstel: “Tarihi bir güne hep birlikte şahitlik ediyoruz”

Editör: Haber Merkezi