Karaoğlanoğlu’nda trafik kazası: Alkollü kiralık araç sürücüsü tutuklandı Karaoğlanoğlu’nda trafik kazası: Alkollü kiralık araç sürücüsü tutuklandı

(Kamalı Haber) – Lefkoşa’da Kiler Market’te meydana gelen müstahdem tarafından sirkat meselesiyle ilgili bir çalışan daha tutuklandı. İlk etapta tutuklanan GuldanaYusupova, ManzuraAtamuradova ve YulduzhanJorayeva’nın ardından GülshanJorayeva’nın da marketten ürün çaldığı ortaya çıktı. Polis, dün 4 zanlıyı mahkemeye çıkararak, teminat talep etti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Emrah Turgal, olayla ilgili bulguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlıların 2023 yılı Ağustos ayı içerisinde Lefkoşa'da meydana gelen müstahdem tarafından hırsızlık meselesine methaldar oluğunu söyledi. Polis , Lefkoşa Kiler 4 Marketteçalışan GuldanaYusupova, ManzuraAtamuradova, YulduzhanJorayeva ve GülshanJorayeva’nın 2023 yılı Ağustos ayı içerisinde toplam 41 bin 100 TL tutarında muhtelif market ürünlerini yazar kasadan ödeme yapmadan dışarıya çıkarmak suretiyle müstahdem tarafından sirkat suçunu işlediklerini mahkemeye aktardı. Polis, yapılan şikâyet üzerine ilke etapta GuldanaYusupova, ManzuraAtamuradova ve YulduzhanJorayeva’nın tutuklandığını belirtti. Polis, soruşturma sürecinde kamera görüntülerinin incelendiğini, GülshanJorayeva’nın da ürün çalarken, tespit edildiğini açıkladı. Polis, GülshanJorayeva’nın da tutuklandığını belirtirken, zanlıların evinde arama yapıldığını, çalıntı olduğu düşünülen gıda ve kozmetik ürünler ele geçirildiğini ifade etti. Polis memuru, tahkikatın zanlıların etki edebileceği kısmının tamamlandığını belirterek, teminata bağlanmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlıların 10’ar bin TL nakit teminat yatırmasına, her biri için birer kefilin 200 bin TL tutarında kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

Editör: Haber Merkezi