banner152
banner151

DAÜ, LİSANSÜSTÜ BAŞVURULARI 30 EYLÜL’E KADAR UZATILDI

DAÜ Lisansüstü Programlara yoğun talep olması dolayısıyla, daha önce 15 Eylül tarihinde sona ereceği bildirilen başvurular, 30 Eylül tarihine kadar uzatıldı.

12 Eylül 2013 Perşembe 15:57
DAÜ, LİSANSÜSTÜ BAŞVURULARI 30 EYLÜL’E KADAR UZATILDI
DAÜ Lisansüstü Programlara yoğun talep olması dolayısıyla, daha önce 15 Eylül tarihinde sona ereceği bildirilen başvurular, 30 Eylül tarihine kadar uzatıldı.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, DAÜ 2013 – 2014 Akademik Yılı Güz Dönemi için, 30 Eylül tarihine kadar, Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan yüksek lisans ve doktora programlarına KKTC uyruklu öğrenci kabul etmeye devam edecek.

DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı toplamda 17 Doktora, 30 Tezli Yüksek Lisans ve 22 Tezsiz Yüksek Lisans programına öğrenci kabul edileceği bildirildi. Yapılan açıklamada yüksek lisans programlarına başvuracak adayların lisans derecesine, doktora programlarına başvuracak adayların ise yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerektiği vurgulandı.

Eğitim dili İngilizce olan programlara başvuruda bulunacak adayların İngilizce düzeylerini gösteren TOEFL veya dengi bir sınav sonuç belgesi sunmaları bekleniyor.

DAÜ İngilizce Yeterlik koşullarını sağlayacak geçerli bir belge sunamayan adaylar 25-26 Eylül ve 2-3, 9-10 Ekim arihlerinde İngilizce Hazırlık Okulu tarafından yapılacak olan iki aşamalı İngilizce Yeterlik Sınavı’na alınacak.
Başvuruların http://emu.edu.tr/applyonline adresinden online olarak yapılabileceği belirtilen açıklamada, başvuru koşulları ve programlar hakkında daha fazla bilginin Enstitü Müdürlüğü’nden (Tel: 0392 630 1157) veya Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nden (Tel: 0392 365 3644) alınabileceği ifade edildi.

Başvuruda bulunulabilecek Lisansüstü Programlar şu şekilde açıklandı;
“Mühendislik Fakültesi

Elektrik – Elektronik Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, İnşaat Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Makine Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Bilgisayar Mühendisliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Endüstri Mühendisliği Doktora ve Tezli ve Tezsiz Yüksek

Lisans.
Mimarlık Fakültesi
Mimarlık Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, İç Mimarlık Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans, Kentsel Tasarım Tezli Yüksek Lisans.

Fen ve Edebiyat Fakültesi
Fizik Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Kimya Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Matematik Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Türk Dili Edebiyatı (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans, Gelişim Psikolojisi Tezli- Tezsiz Yüksek Lisans, Enformatik Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans.

Eğitim Fakültesi
İngiliz Dili Eğitimi Doktora ve Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans, Eğitim Programları ve Öğretim (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans, Okul Öncesi Egitimi (Türkçe ) Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezli Yüksek Lisans.

İşletme ve Ekonomi Fakültesi:
Ekonomi Doktora ve Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans, Uluslararası İlişkiler Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans (Türkçe – Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans, Finans Doktora, İşletme Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Pazarlama Yönetimi Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, İşletme Yönetimi (Türkçe - Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Yönetim Ekonomisi (Türkçe - Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans, Finansal Ekonomi (Türkçe - Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans.

Turizm Fakültesi
Turizm İşletmeceliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans.

Hukuk Fakültesi:
Hukuk (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans

İletişim Fakültesi:
İletişim ve Medya Çalışmaları Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Tezsiz Yüksek Lisans, Dijital Medya ve Film Tezsiz Yüksek Lisans.

Sağlık Bilimleri Fakültesi:
Beslenme ve Diyetetik (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans.
Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu:
Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans

Uzaktan Eğitim Programları:
e-Konaklama İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans, e-Bankacılık ve Finans Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans.” 

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK)

Son Güncelleme: 12.09.2013 16:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner146

banner50

banner68

banner40