banner118

ARTER SİYASİLERLE BİR ARAYA GELDİ

ARTER MAĞUSA GÜNDEMİ İLE İLGİLİ TÜM SİYASİ PARTİLERİN MAĞUSA MİLLETVEKİLLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

15 Ocak 2016 Cuma 19:40
197 Okunma
ARTER SİYASİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Özelde Mağusa genelde ülkemiz ile ilgili sorunları konuşulduğu ve karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulan gecede, toplantı sonrası milletvekilleri görüşlerini aktardı.
Toplantı öncesi kısa bir açılış konuşması gerçekleştiren Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter;
‘’Ben bir yerel idareci olarak sizlerin görüşlerini almak ve bilgi alış verişinde bulunmak için bu geçeye katıldığınız için sizlere teşekkür ederim’’. Dedi.

Daha sonra yemeğe katılan milletvekilleri söz alarak karşılıklı neler konuştuklarını ve görüşlerini belirttiler. İlk sözü alan TDP Mağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli;
‘’Belediye başkanımız ile bilgi alışverişinde bulunduk. Çok yararlı bir toplantı olduğu düşüncesindeyim. Doğu Akdeniz Üniversitesinde olan yurtların Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin sınırları içerisinde olması Mağusa esnafı için büyük bir kayıptır. Biz bu yurtların Mağusa geneline yayılmasını istiyoruz. Ben bu konuyu gündeme getirdim ve destek gördüm’’. Dedi.

Daha sonra söz alan, CTP Gazimağusa milletvekili Arif Albayrak;
‘’Buraya gelirken bu toplantıyı siyasi gözlüklerle okumamak gerektiği gerçeğinden hareketle geldiğimi belirtmek isterim. Hepimizin ortak paydası yaşadığımız kent Mağusa’dır. Elbette ki milletvekillerinin farklı partilere mahsup görüşleri vardır. Bunlar oldukça da önemlidir. Belediyeyi bir parti kazanır ama diğer partilerde Belediyenin ilerlemesi için yanlışları varsa eleştirilmesi adına, öneriler varsa bunların ortaya konulması adına katkısını koyması gerekiyor.
Bu bir başlangıç olsun. Birbirimizi anlamak adına bu toplantıların çok yararlı olacağına inanıyorum. Birbirimiz anlamak, bir birimizi dinlemek anlamak gerekiyor. Düşman kamplar noktası geçmiş dönemlerin siyaseti olmalıdır diye düşünüyorum. En büyük zaafiyetler’imiz biz her şeyi siyasal gözlüklerle okumaya çalışıyoruz, ancak Bu’nun çok doğru olmadığını düşünüyorum. Buna katkı koymak adına da başlangıç olan bu toplantının sadece siyasi milletvekilleri değil Mağusa ekseninde birleşen sivil toplum örgütleri ile Belediye’nin bir üst çatı olması gerektiği ve görüşlerini paylaşması gerektiği düşüncesindeyim’’. Dedi. Ardından söz alan DP Milletvekili
Fikri ATAOĞLU;
‘’Öncelikle Sayın Başkan’a çok teşekkür ederiz. Beklenen ve yapılması gereken bir toplantı idi. Yapılan yapılacak olan ve yapılması gereken projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bu toplantıların sık sık yapılması gerektiği düşüncesindeyim. Siyasi parti gözetmeksizin, birlik beraberlik içerisinde Mağusa’mıza nasıl daha fazla katkı sağlayacağımızı düşünmeliyiz’’. Dedi.

Ardından UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Dursun OĞUZ;
‘’Geç olmuş bir toplantı, buradaki amaç hiçbir siyasi beklenti, siyasi görüş değil Gazimağusa için en iyi neler yapabiliriz? Başkanın plan ve projeleri ile ilgili bilgiler aldık. Başkanın seçim süresince Mağusa halkına verdiği sözler vardı. Bizler bu projelerin ne aşamada olduğunu en yetkili ağızdan öğrenmiş olduk. Bu projelerin yürürlüğe girmesi için takipçisi olacağız. Bizim amacımız Başkanın başarılı olması ve Mağusa’nın hak ettiği hizmeti almasıdır’’. Dedi.

Ardından söz alan UBP Gazimağusa Milletvekili Erdal Özcenk;
‘’Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Yabancı ülkeler şehirlerini çok güzel kullanıyorlar. Bizim amacımız şehrimizi turizm açısından geliştirmek ve dünyaya satabilmek. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde tranvay projesinin hayata geçmesi için çalıştığını söyledi. Bu toplantıların sık sık olması gerektiği düşüncesindeyim’’. Dedi. Daha sonra DP Milletvekili,
HAKAN Dinçyürek ;
‘’Bu gecenin özetinde siyaset yok Mağusa vardı. Mağusa insanının beklentileri, bizim gördüklerimiz ve Başkanın Mağusa halkının daha iyi hizmet alabilmesi adına görev süresi boyunca yaptıklarını ve planladıklarını konuştuk. Çok iyi bir başlangıçtı. Bu toplantılardan iyi bir sonuç çıkacağına inanıyorum. Projelerin hayata geçmek üzere olduğunu duymak sevindiriciydi. Yarın Mağusa kentinin iş adamları ile iki gün sürecek olan bir çalıştay başlıyor. Böylelikle yerel yönetimlerin katılımcılık sürecini en üste çekecek bir başlangıç yaptığını görüyorum’’. Dedi .

Ardından söz alan UBP Milletvekili Ahmet KAŞİF;
‘’Siyaset gözetmeksizin Gazimağusalılar olarak, Gazimağusa kentinin daha yaşanabilir bir hale gelebilmesi için bir araya geldik. Masaya yatırdık. Başkan bu yola çıkarken bir takım projeler ile ortaya atmıştı. Bunların hayata geçiyor olması bizleri çok sevindirdi. Gazimağusamız denize bakıyor. Gazimağusamızın denize bakan yüzünün daha güzel olması gerekiyor. Gazimağusa kentimizin daha güzel daha yaşanabilir daha çağdaş daha kültürel dünya ile daha kucaklaşabilen bir kent olduğunu anlatmak için bir araya geldik. İnanıyorum ki ayni görüş ve düşüncelerle hareket edersek. Çok güzel şeyler başaracağız’’. Dedi.

Toplantı sonunda tekrar söz alan Gazimağusa Belediyesi Başkanı, Arter ;
yapılan açıklamalara ve katılan tüm vekillere teşekkür etti. Belediye Başkanlığı görev süresince yapılacak olan projelerin takvimlendirmek ve projelendirmek çok önemlidir. Bu yolda süratle ilerlerken bir şeyi eksik bırakmama adına vekillerimizin görüşlerini almak çok önemliydi bu akşam büyük bir kısmını aldım. Devam eden ve başlayacak projelerimizi vekillerimizle paylaştım. Toplantımız beklediğim şekilde çok verimli geçti. Bu tür toplantıların yapılması Mağusa’mız için çok önemli. Sivil toplum örgütlerimizi, insanlarımızın görüşleri bizim için çok önemlidir. Bundan bir ay önce Mağusa günlükleri projesi kapsamında çalıştaylar düzenleyeceğimizi duyurmuştuk. Bunların ilki başladı. Cumartesi günü “Belediye ve Özel sektör” başlığı ile bacağı başlamış olacak. Bu vesile ile sizleri tüm Mağusalıları davet etmek istiyorum. Mağusalıları, oralarda görmek bizleri çok mutlu edecek. Çalıştaylarda amaçlanan çeşitli başlıklar altında yapılacak çalıştaylarda alınacak görüşleri bilimsel anlamda değerlendirmek sonuçlar çıkarılıp raporlandırılmasıdır. Böyle dayanağı olan projelerin hayata geçirilmesi çok daha kolaydır. Başarı çok daha kolay yakalanır diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
banner139
Son Güncelleme: 15.01.2016 19:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.