Alkollü sürücü Mormenekşe ve Mutluyaka’da iki ayrı kaza yaptı Alkollü sürücü Mormenekşe ve Mutluyaka’da iki ayrı kaza yaptı


Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu tarafından, Kolejlere Giriş Sınavı 1’inci Aşama Sınavı’na ilişkin yapılan yazılı açıklamada, KGS-1 sınavı için pandemi koşulları gözetilerek Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları çerçevesinde düzenlemeler yapıldığı belirtildi. 

KGS-1 sınavı için 11 sınav merkezi yanı sıra, her ilçede Covid 19 pozitif öğrenciler için ayrı sınav merkezleri hazırlandığı ifade edilen açıklamada, “Covid 19 pozitif öğrencilerin velilerine, hangi merkezde sınava girecekleri 28 Ocak 2022 Cuma günü vaka sayılarının netleşmesi sonrasında Bakanlığımız Sınav Merkezi tarafından bildirilecektir” denildi.

Açıklamada, sınava katılacak öğrencilerin sınavdan en geç 48 saat önce yapılmış antijen testlerinin çıktılarını sınav merkezine girişte göstermelerinin zorunlu olduğu da belirtildi. 
Bakan Amcaoğlu, sınavın sağlıklı yürütülebilmesi için velilerin gerekli hassasiyeti göstermesi çağrısında bulunarak, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

EK: SINAV MERKEZLERİ

İLÇE

SINAV MERKEZİ

COVİD 19 POZİTİF MERKEZİ

LEFKOŞA

TÜRK MAARİF KOLEJİ

ATLEKS SANVERLER ORTAOKULU

BÜLENT ECEVİT ANADOLU LİSESİ

ŞEHİT HÜSEYİN RUSO ORTAOKULU

HALA SULTAN İLAHİYAT KOLEJİ

HALA SULTAN İLAHİYAT KOLEJİ

GAZİMAĞUSA

GAZİ MAĞUSA TÜRK MAARİF KOLEJİ

GİRNE

19 MAYIS TÜRK MAARİF KOLEJİ

GİRNE TURİZİM MESLEK LİSESİ

ANAFARTALAR LİSESİ

GÜZELYURT

GÜZELYURT TÜRK MAARİF KOLEJİ

KURTULUŞ LİSESİ

İSKELE

İSKELE EVKAF TÜRK MAARİF KOLEJİ

İSKELE TİCARET LİSESİ

BEKİRPAŞA LİSESİ

LEFKE

LEFKE GAZİ LİSESİ

LEFKE GAZİ LİSESİ

Editör: Haber Merkezi