8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle başkent Lefkoşa’da yürüyüş yapıldı.

8 Mart Organizasyon Komitesi tarafından düzenlenen yürüyüş, Kumsal Park’tan başladı, Kuğulu Park’ta sona erdi. Cumhurbaşkanlığı önünde yürüyüşe ara verilerek, basın açıklaması yapıldı. Yürüyüşün ardından Kuğulu Park’ta konser verildi.

Yürüyüşe, ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, eşi Nilden Bektaş Erhürman,  Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, bazı CTP’li ve bağımsız milletvekilleri, siyasi parti, sendika, örgüt temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Yürüyüşte, “Sömürüye Karşı İnatla, Barışa Doğru Umutla”, “Özgürlük İrademizde”, “Gericilikten Korkma, Geç Kalmaktan Kork”, “Özgürlüğünü Seven Defansa Gelsin”, “Direniş İsteyen Forvete Gelsin”, “Eşitlikten Vazgeçmiyoruz”, “Halledeceyik”, “Alevilik Vardır, Alevilikte Kadın Haktır”, “Kadın, Yaşam, Özgürlük”, “Kadını, Bilimi Yok Sayan, Kokuşmuş Karanlık Düzeninize Karşı Direnmekten, Mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz”,  “Emeğimizin Haklarımızın Peşindeyiz” yazılı pankartlar ve dövizler de taşındı.

Trafik denetimlerinde 415 sürücü rapor edildi Trafik denetimlerinde 415 sürücü rapor edildi

“Kadınlar Yürüyor, Mücadele Büyüyor”, “Kadın, Emek, Özgürlük”, “Görünmeyen Emek Sesini Yükselt”, “İnadına İsyan, İnadına Özgürlük”, “Yaşasın Kadın Dayanışması”, “İsyanımız Başka Bir Dünya İçin”, “Kadın Kadındır, Çiçek Babandır”, “Külliye Değil Sığınma Evi”, “Eşit İşe Eşit Ücret”, “Kadınlar Özgür Olsa Dünya Yerinden Oynar”, “Katledilen Kadınlar İsyanımızdır”, “İsyanımız Özgür Bir Yaşam İçin”, “Kıbrıs’ta Barikat İstemiyoruz”, “Müftü Elini Bedenimden Çek”, “Vardık, Varız, Var Olacağız”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Sokakları da Meydanları da Terk Etmiyoruz”, “Kıbrıs’ta Tarikat İstemiyoruz” sloganları da atılan yürüyüşte, müzik aletleri ve tencere kapaklarıyla sloganlara eşlik edildi. Trafikteki bazı  araçlar da korna çalarak, yürüyüşe destek belirtti.

Editör: Haber Merkezi