TEDBİRSİZLİK VE İHMALKARLIK SONUCU ÖLÜME SEBEP OLMAK (GELİŞME)

18.10.2022 tarihinde, Alayköy Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir şirkete ait ambar içerisinde, kaynak yaptığı sırada yüksekten düşerek ağır şekilde yaralanan Adnan ÖZER (E-64), tedavi görmekte olduğu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde 24.10.2022 tarihinde saat 03:00 sıralarında yaşamını yitirmiştir. Yürütülen soruşturma kapsamında olayda ihmali görülen A.A.(E-59), A.A.(E-57) ve Ş.A.(E-31) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EVRAK SAHTELEME VE BİR BELGEDE ADI GEÇEN ŞAHSIN KİMLİĞİNE BÜRÜNME

tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Gönyeli’de faaliyet gösteren bir bankaya giden S.D.A.(E-23)’nın, para çekme amacıyla banka görevlisine, tasarrufunda bulunan başka bir şahsa ait pasaportu gösterip kendisini pasaportta adı geçen şahıs olarak tanıttıktan sonra yapılan işlem sonrası banka evrağını pasaport hamili adına imzalamak suretiyle sahtelediği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YARALAMA, KANUNSUZ BIÇAK TAŞIMA, KAVGA VE RAHATSIZLIK

24.10.2022 tarihinde, 20:30 sıralarında, Girne'de Ertuğrul Kumcu Sokak içerisinde H.İ.Y.(E-21), T.Y.(E-21), İ.H.I.(E-21) bir taraf S.Ç.(E-49), S.Ç.(E-18) ve A.Ç.(E-21) ise diğer taraf olmak üzere alacak verecek meselesi yüzünden aralarında çıkan tartışma sonrası kavga ettikleri sırada H.İ.Y. tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçak ile S.Ç.(E-49)’yi kalça kısmında yaralamıştır. Olayda yaralanan S.Ç. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu olmuştur. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

VAHİM ZARAR, KAVGA VE RAHATSIZLIK

24.10.2022 tarihinde, saat 20:30 sıralarında, İskele’de, alacak verecek meselesi yüzünden aralarında çıkan tartışma neticesinde, A.J.(E-41) ve A.K.(E-38) kavga edip birbirlerine vurdukları sırada A.J., A.K’nin sağ el yüzük parmağını tutup bükerek kırılmasına sebep olmuştur. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

FİLE İLE AVLANMASI YASAK YABANİ KUŞ AVLAMA

24.10.2022 tarihinde, saat 15:30 sıralarında, Bostancı’da, H.T.(E-31), file kurmak suretiyle kanunsuz olarak avlanması yasak yabani kuş türü olan gelincik kuşu avladığı sırada tespit edilerek tutuklanmıştır. Bahse konu şahsa idari para cezası kesilmiş olup, soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI

25.10.2022 tarihinde, 01:30 sıralarında, Gönyeli-Yenikent’te Kanarya Sokak üzerinde park halinde bulunan Buğsem Hülya ÖZTENEKECİOĞLU'na ait salon araçta muhtemelen elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu yangın meydana geldi. Yangın neticesinde aracın makine kısmı, ön kaportası, üst tavanı, iç döşemesi, tüm camları ve ön lastikleri tamamen yanmış, meydan gelen ısıdan dolayı evin sürme pencere camı ısıdan çatlayarak hasar meydana gelmiştir. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam etmektedir.

Şampiyon Melekler için Lefkoşa’da "adalet yürüyüşü" düzenleniyor Şampiyon Melekler için Lefkoşa’da "adalet yürüyüşü" düzenleniyor

Editör: Haber Merkezi