Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, Lefkoşa’da saat 11.15’te  Şht Mustafa Ahmet Ruso Caddesi üzerinde,  Mustafa ırık (E-74), yönetimindeki  ZNP 296 plakalı salon araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada gidişine göre  yolun solunda bulunan Leylak Sokak yol kavsağı önlerine geldiğinde, o esnada yolu yaya olarak geçmeye çalışan   İbrahim Suay’a  (E-32) çarptı.

Kaza sonucu yaralanan İbrahim Suay kaldırıldığı Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından  Ortopedi servisinde müsahade altına alındı.

Sivil savunma resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ödül töreni yapıldı Sivil savunma resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ödül töreni yapıldı

Gazimağusa’da  ise, saat 14.30’da Ahmet Özdemir (E-52), yönetimindeki FM 331 plakalı araç ile Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden gelip Dedeoğlu  çemberinden (Hurmalı Çember) Gazimağusa - Lefkoşa anayoluna dönüşe geçtiği sırada, o esnada yolun kuzey kısmından güney kısmına doğru yaya olarak geçmeye çalışan Hale Seller’e  (K-46)'e çarptı.

 Kaza sonucu yaralanan yaya kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alındı.

Heer iki kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Editör: Haber Merkezi