Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde az sonra görüşülecek İsias Otel davasının ikinci duruşması öncesinde Başbakan Ünal Üstel bir basın açıklaması yaptı. 
 
Ünal Üstel, konuşmasında 6 Şubat’ta Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaslı ailelere başsağlığı diledi.
“Bu depremde çocuklarımız yavrularımızı kaybettik o günden bu yana adalet arayışımız devam ediyor” diyen Başbakan Üstel, İkinci duruşma için KKTC olarak burada Adıyaman’da bulunduklarını söyledi.

“Nüfus artışı ve buna bağlı olarak su çekimindeki artış nedeniyle, akiferlerdeki su seviyesi düşüyor” “Nüfus artışı ve buna bağlı olarak su çekimindeki artış nedeniyle, akiferlerdeki su seviyesi düşüyor”

Başbakan Üstel, “Bu dava KKTC’nin davasıdır, ailelerin acıları hepimizin acılarıdır. Biz çocuklarımızı unutmadık unutturmayacağız, adalet yerini bulana kadar mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.

Birinci duruşmada hakimlerin verdiği karara atıfta bulunan Başbakan Üstel, Gazi Üniversitesi’nin raporlarını tamamlayıp mahkemeye sunduğunu anımsattı.

Kendilerinin de üç değişik üniversiteden rapor  alarak mahkemeye teslim ettiklerini anlatan Başbakan Üstel, gelinen aşamada  İsias Otel sanıklarının Türk adaleti karşısında hak ettikleri cezayı alacaklarına inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Başbakan üstel, tüm hukukçularımızın Gazi üniversitesi raporunu incelendiğini ifade ederek, bugün mahkemeden yeni bağımsız bir rapor talep edeceklerini kaydetti.

Editör: Haber Merkezi