Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, olguları aktardı. Polis, 16.01.2023 tarihinde saat 09.15 raddelerinde zanlı Katriye Denise Sürücü’nün, zanlı Muhammet Dindar aracılığı ile Merkezi Cezaevi’nden  Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirilip, mahkeme hücrelerine yerleştirilen İsmet Yapıcı’ya verilmek üzere görevli polise içinde meyve suyu olan bir poşet verdiğini anlattı. Polis, meyve suyu kutusunun içinde 99 adet içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan hapın bulunarak emare alındığını ve zanlının tutuklandığını belirtti. Polis, yürütülen soruşturmada zanlı Katriye Denise Sürücü’nün 18 Ocak’ta tutuklandığını söyledi. Polis, söz konusu hapları cezaevinde bulunan bir tutuklunun yönlendirmesiyle zanlı Katriye Denise Sürücü’nün, zanlı Seher Tualp’den 100 adet olarak verdiğinin tespit edildiğini, zanlının ise konu hapları zanlı Fırat Tualp’ten aldığının belirlendiğini anlattı. Polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların davasında hazır bulunmasını sağlamak için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlı Muhammet Dindar ve zanlı Seher Tualp’in yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün ispatı vücutta bulunması, 6 bin TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber birer  kefilin 150 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Döviz kurları Döviz kurları

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlı  Katriye Denise Sürücü ve zanlı Fırat Tualp’in yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün ispatı vücutta bulunması, 15 bin TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber birer  kefilin 200 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Editör: Haber Merkezi