Ziyaretçiler, baharın gelişini müjdeleyen rengarenk çiçeklerin süslediği, nadide endemik tür ve yüzlerce çeşit kaktüsün bulunduğu botanik bahçede rengarenk bir yolculuğa çıkma imkânı bulacak.

Sıcak ve nemli hava etkili olacak Sıcak ve nemli hava etkili olacak

Hikmet Uluçam, bu yılki “8. Cyclamen+” bahçe sergisini arka arkaya kaybettiği ablası Sergüzan Tamsel ve abisi Hüseyin Uluçam’ın anısına açıyor.

Uluçam ayrıca, bu yılki sergide, 6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol kafilesini ve diğer vatandaşları da anarak, “Deprem felaketinde kaybettiğimiz Şampiyon Meleklerimiz ve diğer vatandaşlarımızı da unutmadık, unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Lapta’da Cactus Gardens Art Gallery’de yer alacak sergi, 11 Mart Cumartesi günü açılacak. Sergi, pazartesi, perşembe günleri ve 1 Nisan hariç her gün 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sergi, 9 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

Uluçam’ın bahçesindeki çiçek ve bitkiler arasında, Siklamen, Medoş Lalesi, Silene, Hilarion Lahanası, Arabis cypria, Kırmızı Alıç, Kıbrıs Akçe Ağacı ile Tesbih Ağacı bulunuyor.

Editör: Haber Merkezi