Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkılarıyla Güney Kıbrıs'taki Malya Şehitliği yenilendi Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkılarıyla Güney Kıbrıs'taki Malya Şehitliği yenilendi

Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Kıbrıs Türk Mobilya Sanayicileri Derneği’nin destekleriyle hayata geçirilen Haydarpaşa Ticaret Lisesi Uygulama Oteli bugün açıldı.

Lefkoşa’da Haydarpaşa Ticaret Lisesi’nde yer alan uygulama otelinin açılışına, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da katıldı. Ersin Tatar açılış konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin destekleriyle yatak kapasitesi ve turist sayısını arttıracak yatırımların, bu coğrafyanın en güzel ülkelerden biri olan KKTC’nin güçlenmesi için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Açılışta, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla Karaca, TİKA Lefkoşa Ofis Koordinatörü Havva Pınar Özcan, Haydarpaşa Ticaret Lisesi Müdürü Meltem Adalı ile diğer yetkililer yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından öğrencilerin sunduğu müzik dinletisi ile başlayan törende, konuşmalar yapıldı. Katkı koyanlara plaket takdim edilen törende, açılış ardından izaz ikramda bulunuldu.  

-Adalı

Haydarpaşa Ticaret Lisesi Müdürü Meltem Adalı açılışta yaptığı konuşmada, amacın; turizm sektörüne donanımlı, bilgili, eğitimli insan gücü yetiştirmek olduğunu belirtti.

Okulun teknik detayları ve öğrencilerin alacağı eğitimler hakkında bilgi veren Adalı, bugün bir hayali gerçekleştirdiklerini söyleyerek, bu hayalin hayat bulmasında emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi