Çalışma ve Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, bir çalışan tarafından buhar türbinlerindeki şalteri indirmesi sonucu ülke genelinde elektrik kesintileri yaşandığını belirterek, “Yani son günlerde yaşanan elektrik kesintileri bilinçli bir şekilde yapıldı. Bunu idare edenin CTP’nin içinden gelen kişiler olduğunu biz biliyoruz” dedi.

Çalışma ve Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa konuk oldu.

Geçmiş dönemlerde Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak da görev yapan Hasan Taçoy, enerji konusunda yaşanan tartışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“KIB-TEK’İN ÜRETİM KISMININ YARISI CTP DÖNEMİNDE ÖZELLEŞTİRİLDİ”

Bakan Taçoy, 2004 yılında Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) hükümeti döneminde imzalanan Kalecik Anlaşması ile Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) üretim kısmının yüzde 47’sinin özelleştirildiğini belirtti.

T&T ve Taşyapı, Boğaz piknik alanını temizledi T&T ve Taşyapı, Boğaz piknik alanını temizledi

Özkan Yorgancıoğlu’nun Başbakan olduğu hükümet tarafından elektrik sayaçlarının da özelleştirildiğini hatırlatan Hasan Taçoy, “Sadece iletim kısmı yüzde yüz KIB-TEK tarafından yapılıyor” dedi.

Taçoy, AKSA ile yeni sözleşmeye olanak sağlayan Kamu İhale (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın da Meclis’ten geçeceğine değinerek, “Önümüzdeki Pazartesi günü üçüncü oturumu yapılacak ve oylanacak” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi