Girne’de bir döviz bürosunda ele geçirilen 180.000 Dolar ve 200.000 Euro parayla ilgili Mali Şube devreye girdi. 

Girne’de Ziya Rızkı Cad. üzerinde faaliyet gösteren Lidya Exchange isimli döviz bürosunda polis tarafında yapılan bir para işlemi soruşturmasında tespit edilen kayıt dışı paralar ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Gülşah Demir mahkeme huzuruna çıkarıldı.

64 yaşındaki kadın evinde ölü olarak bulundu 64 yaşındaki kadın evinde ölü olarak bulundu

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru olayla ilgili bulguları aktardı. Polis, 12 Mayıs 2023 tarihinde 18.00 Raddelerinde Girne’de Ziya Rızkı Cad. üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Mağusa’da sakin Ahmet Barış Sağlamer’in yapmakta olduğu Lidya Exchange isimli döviz bürosunda aynı gün konu işyerine USDT’ye çevrilmek üzere emanete bırakılan ve geri iadesi istenen 70.000 doların soruşturulması esnasında konu işyerine ait olmayan ve işyerinde sorumlu müdür olan Kaplıca’da sakin zanlı Gülşah Demir tarafından emanete almış olduğu ancak kime ait olduğu yönünde izahat veremediği 180.000 Dolar ve 200.000 Euro para soruşturma maksatları için işyerinden emare olarak alınıp zanlı Demir derdest emri ile tutuklandığını söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında zanlıdan izahat istendiğinde parayı emanete bırakan kişiyi görse tanıyacağını ancak soy ismini bilmediği yönünde beyanda bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Polis konu iş yerinin kamera incelemesinin devam ettiğini zanlının beyanlarının araştırılacağını ve aranan bir şahsın olduğunu belirterek 6 süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme talebi kabul etti.

Editör: Haber Merkezi