Göreve başladığı Mayıs 2013 tarihini hatırlatan Benter, “Vakıfların Banka hesabında para bulunmuyordu. Bugün ise bu hesapta 300 milyon TL'nin üzerinde bir kaynak var. Yıllık hayır işleri için 70 bin TL harcanırken, 2023 yılında bu miktarı 70 milyon TL'ye yükselttik.” dedi.

Halkın ihtiyaçları için gece gündüz çalıştığının altını çizen Benter, yalanlara ve dolandırıcılıklara göz yümmadığını kaydetti.

“Bir tıp profesörü olarak kendi işimi yapmadığım için maaş farklarından dolayı 'kaybım' 10.5 yılda 3 milyon doları aştı” diyen Benter, “Vakıf hassasiyetlerine sahip çıkma gayesi ve ülkeme olan sevgim nedeniyle, şahsi menfaatleri hiçbir zaman ön planda tutmadım” vurgusunu yaptı.

Bu süre zarfında yaşadığı zorluklar ve karşılaştığı engellere rağmen, halk için adil ve dürüst bir hizmet sunmaya devam ettiğini ifade eden Benter, “Verdiğim mücadele ve halkımıza sağladığım katkılar, benim için her şeyden önce geliyor. Önümüzdeki süreçte de aynı hassasiyet ve duygularla hizmet etmeye devam edeceğim.” dedi.

Benter açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

Dereboyu’nda 22 Temmuz’da kanalizasyon çalışmaları başlatılacak Dereboyu’nda 22 Temmuz’da kanalizasyon çalışmaları başlatılacak

"Mayıs 2013'te göreve başladığımda, Vakıfların Banka hesabında para bulunmuyordu. Bugün ise bu hesapta 300 milyon TL'nin üzerinde bir kaynak var. Yıllık hayır işleri için 70 bin TL harcanırken, 2023 yılında bu miktarı 70 milyon TL'ye yükselttik. Bu süreçte, halkımızın ihtiyaçları için gece gündüz çalıştım ve elimden geldiğince yalanlara ve dolandırıcılıklara göz yummadım.

Baskılara rağmen dürüstlüğümü korudum. Bu süreç zarfında bir tıp profesörü olarak kendi işimi yapmadığım için maaş farklarından dolayı 'kaybım' 10.5 yılda 3 milyon doları aştı. Ancak vakıf hassasiyetlerine sahip çıkma gayesi ve ülkeme olan sevgim nedeniyle, şahsi menfaatleri hiçbir zaman ön planda tutmadım.

Bu süre zarfında yaşadığım zorluklar ve karşılaştığım engellere rağmen, halkım için adil ve dürüst bir hizmet sunmaya devam ettim. Verdiğim mücadele ve halkımıza sağladığım katkılar, benim için her şeyden önce geliyor. Önümüzdeki süreçte de aynı hassasiyet ve duygularla hizmet etmeye devam edeceğim."

Editör: Haber Merkezi