Polis Genel Müdürlüğü’nden (PGM) verilen bilgiye göre, törene, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Kadir Bayraklı, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, Gönyeli - Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, PGM 1. Yardımcısı Ahmet Beşerler, PGM 2. Yardımcısı Zafer Zaifer’in yanı sıra İlçe Polis ve PGM - Bölüm Müdürleri ile Gönyeli Polis Karakolu’nda görevli personel katıldı.

-Aytaç

Törende konuşan Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç, Gönyeli Polis Karakolunun açılmasıyla birlikte, polisin bölge halkının güvenlik ihtiyaçlarını daha yakından ve etkin şekilde karşılayabileceğini belirtti. Başta Gönyeli olmak üzere, civar yerleşim bölgelerine güvenlik hizmeti verecek Polis Karakolunun açılması ihtiyacını ortaya koyan, binayı projelendirip tamamlayan ve halkın hizmetine sunulmasına kadar emeği geçen herkese teşekkür ederek karakolun devlete ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tümgeneral Aytaç ayrıca, Gönyeli Polis Karakolu'nda görevli personele de hitap ederek, yeni görevlerinde başarı diledi.   

Gönyeli - Yenikent’te, Polis Okulu Müdürlüğü binasının kuzeyinde yer alan Gönyeli Polis Karakolu; bölgesel yetki alanı olarak, Gönyeli, Yenikent, Alayköy, Kanlıköy, Yılmazköy, Türkeli, Gürpınar ve İkidere’ye hizmet verecek.

-Gönyeli Polis Karakolu sorumluluk alanı

Bankta oturan gencin ölümüne sebep olup denize düştü... Bankta oturan gencin ölümüne sebep olup denize düştü...

Karakolun sorumluluk alanı Metehan Sınır Kapısı ile Metehan Çemberi arasında kalan Dr. Naim Adiloğlı Caddesi, Metehan Çemberi ile Milli Egemenlik Anıtı arasındaki Nazım Hikmet Caddesi, Milli Egemenlik Anıtı ile Ortaköy trafik ışıkları arasında kalan Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi, Ortaköy trafik ışıklarını takiben, Ali Rıza Efendi Caddesi, Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi, Gönyeli Çemberi ile Gönyeli Çemberinin Lefkoşa- Girne Anayolunun batı kısımlarında kalan bölgeleri olarak açıklandı.

Gönyeli Polis Karakolu’na ulaşmak için; (0392) 224 1048, (0392) 224 1049 ve 0548 811 3810 numaraları kullanılabiliyor.

Editör: Haber Merkezi