ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

08.11.2022 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Gazimağusa’da sakin Samia ÖZERİNÇ (K-88), kalmakta olduğu bakım evi içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

“Havacılık alanındaki en önemli projemiz Ercan Havalimanı'dır” “Havacılık alanındaki en önemli projemiz Ercan Havalimanı'dır”

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM(GELİŞME)

07.11.2022 tarihinde, Kayalar’da, kalmakta olduğu ikametgah içerisinde ölü olarak bulunan Christine Margaret Rose OKTEKİN(K-75)’in yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “çoklu organ yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

08-09.10.2022 tarihleri arasında, Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde bulunan yapımı devam etmekte olan bir inşaattan muhtelif inşaat malzemelerinin çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen E.B.(E-35) ve M.B.(E-22) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ

08.11.2022 tarihinde, 20:00–24:00 saatleri arasında, İskele Polis Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içerisinde, asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirilmiştir.

Denetimler kapsamında; bölgede halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş, ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 8 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 350 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve 2’si alkollü içki tesiri altında araç kullanma, 1’i sürüş ehliyetsiz araç kullanma olmak üzere çeşitli suçlardan toplam 81 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılmış olup, 1 araç ise trafikten men edilmiştir.

Editör: Haber Merkezi