KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

29.07.2023 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen opersayon kapsamında, S.A.(E-66)’nın tasarrufunda yaklaşık 750 gram ağırlığında hintkeneviri (kubar esrar) türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan M.Y.(E-62) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

T&T ve Taşyapı, Boğaz piknik alanını temizledi T&T ve Taşyapı, Boğaz piknik alanını temizledi

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU VE İLAÇ VE ECZACILIK YASASINA AYKIRI HAREKET

29.07.2023 tarihinde, saat 17:30 sıralarında, Güzelyurt-Lefkoşa Anayolu üzerinde Serhatköy mevkiinde, polis tarafından yapılan trafik kontrolü sırasında kontrol maksatlı durdurulan S.O.J.(E-28)’in kullanımındaki araçta yapılan aramada, yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneveri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır.

Akabinde, S.O.J.’nin Lefkoşa’daki ikametgahında yapılan aramada, ikametgahta sakin P.F.A.(E-26)’nın tasarrufunda yeşil reçeteye tabi 6 adet hap bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi